19 maja 2012

Vive mistrzem Polski

W trzecim meczu finałowym PGNiG Superligi piłkarze ręczni Vive Targi Kielce wygrali w Płocku z Orlenem Wisłą 27:25 (14:13) i zostali mistrzami Polski. Przed rokiem kolejność była odwrotna. Dla Sławomira Szmala, Grzegorza Tkaczyka i Michała Jureckiego były to pierwsze złote medale mistrzostw Polski.

W tym sezonie Wisła przegrała wszystkie mecze z Vive, pięć w rozgrywkach ligowych i jeden pucharowy. W ostatnim spotkaniu gospodarze grali osłabieni brakiem dwóch podstawowych zawodników – Adama Wiśniewskiego i Bostjana Kavasa.

Powiedzieli po meczu finałowym nr 3:
Trener Vive Bogdan Wenta: Zasadą play off jest to, że rządzą się swoimi prawami. Ten trzeci mecz sportowo nie był ładny, ale widać było ogromną walkę. Popełniliśmy dziś bardzo dużo błędów, nawet przestrzeliliśmy trzy karne, ale emocje zrobiły swoje. W szatni wisiał przez cały rok srebrny medal, miałem nadzieję, że każdemu zawodnikowi przez cały sezon przypominał, co trzeba zrobić, by znów zdobyć złoto. Dzisiaj widać było wyraźnie, że mój zespół była bardzo spięty. Wiedzieliśmy, że jesteśmy blisko, ale jednak może się nie udać. Na szczęście się udało.

Trener Wisły Lars Walther: Bardzo żałuję, że nie udało nam się wygrać tego spotkania, ale zrobiliśmy wszystko, by tego dokonać. Choćby dla wspaniałej publiczności, która była dodatkowym zawodnikiem. Zabrakło nam kontuzjowanych graczy na boisku. Chciałbym pochwalić cały zespół za walkę, bo choć popełnili sporo błędów, to pokazali się z dobrej strony i Vive tak łatwo nie odniosło zwycięstwa.

Mecze finałowe

KS Vive Targi Kielce – Orlen Wisła Płock 28:25 (16:11)

KS Vive Targi Kielce – Orlen Wisła Płock 28:21 (11:11)

Orlen Wisła Płock – KS Vive Targi Kielce 25:27 (13:14)

Skład Mistrzów Polski:

Denis Buntić, Marcus Cleverly, Piotr Grabarczyk, Mateusz Jachlewski, Mariusz Jurasik, Michał Jurecki, Patryk Kuchczyński, Željko Musa, Thorir Olafsson, Tomasz Rosiński, Rastko Stojković, Sławomir Szmal, Bartłomiej Tomczak, Grzegorz Tkaczyk, Mateusz Zaremba, Uroš Zorman, Bogdan Wenta (trener), Tomasz Strzabała (II trener), Marcin Baliński (lekarz), Robert Dziwoń (fizjoterapeuta), Tomasz Mgłosiek (trener odnowy biologicznej), Wojciech Łukawski (kierownik).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest