Strona główna | Szkolenia | Piękny prezent od maluchów

Piękny prezent od maluchów

 

Miłą niespodziankę sprawiły poznańskich akademiczkom zaangażowanym w akcję „Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka” maluchy z Przedszkola nr 29. Na wtorkową imprezę przyszły do hali sportowej z wykonanym własnoręcznie plakatem, który był podziękowaniem za ubiegłoroczną zabawę, w której część z nich miała już okazję uczestniczyć.

– Bardzo dziękujemy Wam za ten wspaniały prezent. Myślę, że powiesimy go w naszej szatni i przed meczami będzie dodawał nam wiary i motywował do walki na boisku! – obiecywała Karolina Peda, menedżer poznańskiego zespołu.

Dzieci tradycyjnie miały okazję wziąć udział w szeregu gier i zabaw z elementami piłki ręcznej, sprawdzić się podczas pokonywania toru przeszkód, czy w końcu spróbować swoich sił rzucając do bramki. Furorę robiła jednak możliwość wcielenia się w rolę Sławomira Szmala, który jest zdecydowanie najczęściej wymienianym przez dzieci piłkarzem ręcznym.

„Nasze bramkarki czują się zagrożone! Jak tak dalej pójdzie to za jakiś czas dołączycie do naszego zespołu i zajmiecie ich miejsce między słupkami.” – dodała ze śmiechem Peda.

Ale „Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka” to nie tylko zabawa z piłką. Dzieci wchodząc na salę kojarzyły słowo szczypiorniak z „witaminami”, „szczypiorkiem” i „sklepem z warzywami”. Wracając do przedszkola wiedziały już, że szczypiorniak do piłka ręczna i historia tej dyscypliny w Polsce narodziła się w Szczypiornie – dzielnicy Kalisza.

Spotkanie z kolejnymi przedszkolakami już za tydzień!

Sponsorem Głównym imprezy jest firma PGNiG.. Patronat nad akcją objął Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

źródło: azsawfpoznan.pl