Strona główna | ZPRP | Gorączka w Alicante

Gorączka w Alicante

 

Środę reprezentacja Polski seniorów przeznaczyła na podróż do Alicante. Pobudkę zaplanowano  zaraz po 4.00 rano. Pół godziny później kadrowicze zjedli lekkie śniadanie i mogli szykować się do  wyjazdu na lotnisko w zaśnieżonym Gdańsku. Od piątku biało-czerwonych czeka walka z Algierią, Serbią i Hiszpanią o prawo gry w turnieju olimpijskim. Awansują tylko dwa najlepsze zespoły. Wszystkie mecze będzie transmitowała nSport HD.


Sławek Szmal i Zbyszek Kwiatkowski przed kolejnym etapem podróży /Fot. M.Góralczyk (3)

Wylot z Gdańska nastąpił z ponad półgodzinnym opóźnieniem (planowo o 6:40), a to ze względu na konieczność odlodzenia samolotu. Przesiadka na lotnisku w Monachium na linie AIR BERLIN obyła się bez większych kłopotów, choć w Gdańsku obsługa lotniska namieszała przy odprawie bagaży. Na szczęście udało się wszystko wyjaśnić w Monachium i całość bagaży doleciała do Alicante, gdzie na lotnisku na polską ekipę czekało już kilku dziennikarzy i fotoreporter z Polski.

– Na miejscu przywitał nas deszcz, ale teraz choć niebo zachmurzone nie pada i jest około 20 C – powiedział Marek Góralczyk sekretarz generalny ZPRP – Po zakwaterowaniu się w Hotelu Bonalba, w którym zamieszkały również ekipy Serbii i Algierii zjedliśmy obiad i zawodnicy udali się na krótki odpoczynek, a o 19.30 w Hali Pabellon Pitiu Rochel odbyliśmy godzinny trening.


Na lotnisku w Monachium

Wszystkie sześć meczów turnieju kwalifikacyjnego będzie można obejrzeć na żywo i w jakości obrazu High Definition tylko na platformie n.

– Przed każdym spotkaniem biało-czerwonych o sytuacji naszej drużyny w studiu dyskutować będą zaproszeni goście. Przygotowaliśmy też specjalne materiały zapowiadające poszczególne pojedynki. Wyemitujemy wywiady z trenerem Bogdanem Wentą i kilkoma zawodnikami – zapowiada redaktor naczelny nSport HD Dariusz Tuzimek.

Wszystkie mecze z Alicante komentować będą: dziennikarz kanału nSport HD oraz brązowy medalista mistrzostw świata w 2009 roku oraz dwukrotny mistrz Polski z Vive Targi Kielce Rafał Gliński.


/Fot. Norbert Barczyk (Pressfocus)


Przed hotelem w Alicante

Także po każdym spotkaniu Polaków w studiu dyskutować będą zaproszeni eksperci. Będziemy się też łączyć z naszym wysłannikiem w Alicante, który bezpośrednio po meczach postara się porozmawiać z trenerem naszej reprezentacji oraz jej zawodnikami – dodaje Tuzimek.

/Fot. Norbert Barczyk (Pressfocus)

Plan transmisji turnieju w Alicante:

Piątek, 6 kwietnia
17:00 nSport HD studio przedmeczowe
17:30 nSport HD Polska – Algieria (studio pomeczowe do rozpoczęcia następnego meczu o 20:15)
20:15 nSport HD Hiszpania – Serbia

Sobota, 7 kwietnia
17:00 nSport HD oraz nPremium HD studio przedmeczowe
17:30 nSport HD oraz nPremium HD Polska – Serbia
(studio pomeczowe w nPremium HD do 19:10, w nSport HD do rozpoczęcia następnego meczu o 20:15)
20:15 nSport HD Algieria – Hiszpania

Niedziela, 8 kwietnia
17:30 nSport HD Serbia – Algieria
20:15 nSport  HD oraz nPremium3 HD Hiszpania – Polska
(Początek studia przedmeczowego w nSport HD tuż po spotkaniu Serbia – Algieria, początek studia w nPremium3 HD od 20:00. Studio pomeczowe w nPremium3 HD do 22:15, w nSport HD do 22:30).