1 kwietnia 2012

PGNiG Puchar Polski 2012 dla SPR Lublin!

SPR Lublin triumfatorem PGNiG Pucharu Polski 2012! Gospodynie turnieju Final4 w przekroju całej imprezy były zespołem zdecydowanie najlepszym, ich końcowy triumf był bezapelacyjny. Dość powiedzieć, że w decydującym meczu wręcz zdemolowały Vistal Łączpol Gdynia 43:29. Serdecznie gratulujemy!

   

Już od pierwszego gwizdka zawodniczki SPR mogły liczyć na ogłuszający doping lubelskiej publiczności w hali Globus. Być może nie był to czynnik decydujący, ale na pewno wydatnie pomógł wicemistrzyniom Polski w początkowych minutach spotkania. Niesione wsparciem swoich fanów podopieczne Edwarda Jankowskiego szybko wypracowały sobie pokaźną zaliczkę w postaci pięciu bramek przewagi.

Dobrze w mecz weszła Dorota Małek, która nie tylko otworzyła wynik, ale udanie rozdzielała piłki w ataku. Swoją wysoką formę szybko potwierdziła Alina Wojtas, kilkakrotnie pokonując przy tym Dominikę Brzezińską. W defensywie Lublinianki mogły liczyć z kolei na Annę Baranowską, która znakomicie wyczuwała intencje rywalek. Wypadkową tych składowych było prowadzenie SPR-u 8:3 w 10 minucie.

Vistal przebudził się dopiero po trafieniach Karoliny Siódmiak i Patrycji Kulwińskiej, te gole pozwoliły zniwelować straty, ale gospodynie wciąż miały trzy bramki przewagi. Z pewnością zawodniczki Thomasa Orneborga chciały kontynuować swój pościg, ale miejscowe miały zgoła inne plany.

W bramce SPR pojawiła się Weronika Gawlik, która spisywała się chyba jeszcze lepiej niż Anna Baranowska. Znakomicie funkcjonował środek defensywy w zestawieniu Alina Wojtas – Kristina Repelewska. To chyba właśnie w obronie widać było największą różnicę w grze obu zespołów.

Gdynianki miały olbrzymie problemy z przedostaniem się pod bramkę rywalek, z kolei Lublinianki raz po raz znajdowały sposób na pokonanie golkiperek Vistalu. Dość powiedzieć, że w krótkim odstępie czasu między słupkami drużyny z Gdyni zobaczyliśmy aż trzy zawodniczki – oprócz wspomnianej wcześniej Brzezińskiej jeszcze Małgorzate Gapską i Marynę Vlasenko. Nie zdało się to na wiele ponieważ po 30 minutach to SPR był zdecydowanie lepszym zespołem – było 20:13.

Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry. SPR konsekwentnie realizował taktykę nakreśloną w  pierwszej połowie, nie było sensu nic zmieniać skoro wszystko funkcjonowało lepiej niż dobrze. Zupełnie odwrotnie niż ich rywalkom, które w ataku radziły sobie jeszcze gorzej niż przed przerwą.

Proste błędy, niedokładne podania, rzuty z nieprzygotowanych pozycji – z taką grą ciężko myśleć o końcowym triumfie. Postawa Vistalu była niczym przysłowiowa ‘woda na młyn’ dla podopiecznych Edwarda Jankowskiego. A te bezlitośnie punktowały rywalki, 21:14, 24:14, 28:17 – stopniowo powiększały przewagę.

Lublinianki nie myliły się z kontry, nie myliły się też w ataku pozycyjnym. Jeżeli chodzi o zdobywanie bramek w szeregach miejscowych prym wiodły Małgorzata Stasiak, Kristina Repelewska i niemal bezbłędna Małgorzata Majerek.

Kiedy na kwadrans przed końcem ta ostatnia rzuciła ze skrzydła na 33:19 cała hala wzniosła ręce w geście triumfu. Stało się jasne, że PGNiG Puchar Polski powędruje w ręce zawodniczek SPR Lublin! Ostatecznie zawodniczki z Koziego Grodu triumfowały 43:29 i sięgnęły po dziesiąty Puchar Polski w historii klubu.

Najlepszą bramkarką turnieju została Beata Kowalczyk (Piotrków), lewoskrzydłową Agnieszka Kocela (Lublin), prawoskrzydłową Małgorzata Majerek, środkową rozgrywającą Karolina Siódmiak (Gdynia), lewą rozgrywającą Alina Wojtas (Lublin), prawą rozgrywającą Kristina Repelewska (Lublin), kołową Patrycja Kulwińska (Gdynia).

Królową strzelczyń imprezy została Agata Wypych (Piotrków) z 18 golami na swoim koncie. MVP dwudniowych zawodów wybrano Karolinę Siódmiak.

Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha i Prezes ZPRP Andrzej Krasnicki wspólnie wręczyli jakże cenne pucharowe trofeum

Radości nie było końca /Fot. JG (6)

PGNiG Puchar Polski 2012 Final 4 – finał:

SPR Lublin – Vistal Łączpol Gdynia 43:29 (20:13)

SPR Lublin: Gawlik, Baranowska – Danielczuk 5, Małek 2, Kocela 6, Wilczek 1, Rola 1, Majerek 5, Wojdat, Stasiak 7, Repelewska 10, Nestsiaruk 2, Figiel, Wojtas 4.

Vistal Łączpol Gdynia: Vlasenko, Brzezińska, Gapska – Sulżycka 1, Głowińska 3, Jędzrzejczyk, Królikowska, Białek, Siódmiak 4, Kobzar 3, Szwed 4, Mateescu 3, Duran 2, Koniuszaniec 6, Kulwińska 3, Andrzejewska.  

Sędziowali: Szumański – Wojtyczka

Widzów: 2000

Najlepsza "8" turnieju

Pamiątkowe zdjęcie triumfatorek PGNiG Pucharu Polski 2012

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest