Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 59 Handball Polska

Ukazał się nr 59 Handball Polska

 

Ukazał się nr 59 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo będzie dystrybuowane w sieci „Kolportera”, w salonach EMPiK a także w czasie meczu Polska – Niemcy w ERGO ARENIE. Można je również nabyć w siedzibie Związku.

W najnowszym numerze na czoło wydarzeń wysuwa się mecz seniorów Polska – Niemcy i turniej przedolimpijski w Alicante. To spotkanie zelektryzowało polskich kibiców już w styczniu, czyli w momencie, gdy ukazała się informacja o nim. W gdańsko-sopockiej Ergo Arenie będzie rekordowa frekwencja jak na polskie warunki. Bilety – w liczbie 10 tysięcy (!) – rozeszły się w przedsprzedaży niczym ciepłe bułeczki, w zaledwie sześć dni. W tym wejściówki po 85 złotych, co jak na handballowe standardy jest dużym wydarzeniem.

To będą wyjątkowe Świeta Wielkanocne dla kibiców nad Wisłą. 6 kwietnia reprezentacja Polski seniorów meczem z Algierią rozpocznie swój udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich Oprócz wicemistrzów Aryki rywalami biało-czerwonych będą Hiszpanie i Serbowie. Impreza odbędzie się w malowniczo położonym Alicante, a do Londynu pojadą dwie najlepsze drużyny. Jak widać Polakom szybko nadarzyła się okazja do rewanżu za porażkę z gospodarzami tegorocznego Euro. Marcin Lijewski po kontuzji wraca do narodowej kadry. Nasz rozgrywający zapowiada, że wraz z kolegami zamierza wygrać imprezę w Hiszpanii. Wiadomo, że awans z pierwszego miejsca zapewni lepsze rozstawienie w turnieju olimpijskim.

Iwona Niedźwiedź w rozmowie z nami nie wyobrażała sobie straty choćby punktu w meczach z Wielką Brytanią. Droga do finałów ME przed biało-czerwonymi nadal jest daleka. Na przeszkodzie stoją bowiem zespoły Czarnogóry i Rosji. Reprezentantka Polski, grającą na co dzień w barwach Team Tvis Holstebro, nadal ma duże szanse na zdobycie medalu w mistrzostwach Danii. <

Rozgrywki PGNiG Superligi wkroczyły w faze play off. Panie na razie wyprzedzają o jedną długość panów. Ze swego grona wyłoniły już najlepszą czwórkę zespołów , identyczną jak w ub. sezonie.

Na naszych łamach Muhamed Toromanović opowiada jak mu się powodzi w płockiej Wiśle. Bośniak nie ukrywa, że ma zamiar wybrać się na mecze Euro 2012 … w piłce nożnej. Bardzo liczył na pokonanie w barażach Portugalii. Teraz będzie musiał kibicować innej drużynie.

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek zawsze są przeglądem przyszłych kadr zespołów walczących o seniorskie medale mistrzostw kraju oraz zespołów narodowych. W tym roku juniorzy KSSPR Końskie zdetronizowali Orlen Wisłę Płock. Wśród juniorek KSS Kielce zdobyło zloty medal drugi rok z rzędu. Najlepszych zawodników i zawodniczki tych imprez zobaczymy na początku kwietnia w czasie młodzieżowych kwalifikacji do Mistrzostw Europy (w Legionowie) i Mistrzostw Świata (w Pruszkowie). O tydzień wcześniej reprezentacja Polski juniorów zagra o finały ME w Chorwacji.

W dziale „Na kartach historii” nasz stały współpracownik, Władysław Zieleśkiewicz, przypomniał sylwetkę najlepszej bramkarki 90-lecia naszej dyscypliny. Alicja Górecka-Główczak spędziła na parkiecie okrągłe 30 lat. Jest i pewnie na długo pozostanie fenomenem w historii polskiej piłki ręcznej.

To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Można w nim wygrać reprezentacyjną koszulkę i pięć plakatów z meczu Polska – Niemcy – wszystkie gadżety z autografami kadrowiczów Bogdana Wenty. Aby stać się ich właścicielem na początek trzeba odgadnąć hasło z konkursu i wysłać na adres redakcji.