27 marca 2012

Zmiany w Vive

Zarząd KS Vive Targi Kielce po przeprowadzeniu rozmów z trenerem drużyny, Bogdanem Wentą, podjął decyzje na temat składu osobowego zespołu na przyszły sezon. We wtorek został podpisany kontrakt z Ivanem Cupićem, który obowiązywał będzie od 1 lipca 2012 do 30 czerwca 2015.

Z końcem obecnego sezonu z klubu odejdzie Patryk Kuchczyński, któremu kończy się kontrakt oraz Mateusz Zaremba, który otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Obaj zawodnicy o decyzjach dowiedzieli się na spotkaniu z Zarządem. W spotkaniu uczestniczył również trener Wenta.


Prezes klubu Bertus Servaas oraz wiceprezesi Marian Urban i Tadeusz Dziedzic

W przyszłym sezonie kadra zespołu liczyć będzie 17 zawodników. Przy określaniu tej liczby graczy został wzięty pod uwagę fakt, iż przepisy PGNiG Superligi mężczyzn nie dają możliwości gry w jednym meczu więcej niż trzem zawodnikom spoza krajów Unii Europejskiej. Po przyjściu Ivana Cupića zawodników takich będzie czterech: Denis Buntić, Rastko Stojković, Zelijko Musa i Ivan Cupić. W związku z tym na rok zostanie podpisany kontrakt z Mariuszem Jurasikiem. Rola Jurasika została określona w rozmowie z Zarządem i trenerem oraz została przez niego zaakceptowana.

Powyższe decyzje nie były podejmowane pod wpływem wyników zespołu w meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów z Cimosem Koper, tylko pod kątem przydatności zawodników i ich możliwości sportowych na przyszły sezon.

Powyższe decyzje zakończyły proces budowy zespołu na przyszły sezon sportowy. Wzmocnienia drużyny są realizowane w celu uzyskania dobrego wyniku w przyszłorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Tym samym celem zespołu w obecnym sezonie 2011/2012 pozostaje zdobycie Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest