Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 58 Handball Polska

Ukazał się nr 58 Handball Polska

 

Ukazał się nr 58 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo będzie dystrybuowane w sieci „Kolportera” i w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku. 

W najnowszym numerze tematem, który zdominował nasze łamy są oczywiście niedawno zakończone mistrzostwa Europy w Serbii. Reprezentacja Polski co prawda zajęła 9.miejsce, ale emocjami jakich nam dostarczyła można by obdzielić kilka imprez. Najważniejsze, że biało-czerwoni dalej liczą się w grze o olimpiadę w Londynie. Nowe (przed)olimpijskie życie zapewniło im finałowe zwycięstwo Danii nad Serbią. Z tą drugą drużyną podopiecznym Bogdana Wenty przyjdzie grać w hiszpańskim Alicante o olimpijskie paszporty. Stawkę kwietniowego turnieju uzupełnią ekipy Algierii i Hiszpanii.

Polecamy analizę Euro 2012, którą specjalnie dla nas przygotował Wojciech Nowiński. Wynika z niej m.in że większość drużyn bardzo podobnie organizowała grę w ataku pozycyjnym. Z kolei często bramkarze osiągali niesłychanie wysoki poziom skuteczności, przekraczający 50 procent. W Belgradzie rozmawialiśmy z trenerami Ulrikiem Wilbekiem (w nr przedstawiamy jego portreturę narysowaną przez Tomasza Jaxa Kwiatkowskiego), Veselinem Vukovicem a także z Marcusem Cleverlym, któremu do twarzy ze złotym medalem. Zajrzeliśmy też do Kopenhagi, gdzie duńskie media i kibice okazują wdzięczność Polsce za pomoc w dotarciu do strefy medalowej. Polecamy też wywiad z  Andrzejem Kraśnickim. Prezes ZPRP podtrzymuje stanowisko zgodnie, z którym Polska planuje zorganizować Euro 2016. Jednocześnie zaznacza, że w chwili obecnej nie ma tematu dymisji Bogdana Wenty. 

Wystarczy spojrzeć na okładkę i wszystko jest jasne. Vive Targi Kielce pozyskały do swej talii kolejnych reprezentantów Polski. Krzysztof Lijewski i Karol Bielecki zawodnikami kieleckiego klubu zostaną od lipca br.  

Nie zapomnieliśmy o paniach. Karolina Kudłacz po półrocznej przerwie, spowodowanej operacją ścięgna Achillesa, wróciła na parkiet i ma nadzieję, że limit nieszczęść już wyczerpała. „Kudi” zdradziła nam, że cztery lata temu omal nie straciła nogi. 

W numerze poruszyliśmy zawsze aktualny i ważny temat jakim są konsultacje kadry seniorek poza oficjalnymi terminami EHF. Oddajemy głos przedstawicielom klubów, które dostarczają najwięcej zawodniczek na zgrupowania oraz trenerowi Kimowi Rasmussenowi. 

Na przykładzie Zagłębia Lubin  zwracamy uwagę na macierzyństwo zawodniczek. – Od pięciu lat mamy prawdziwą kumulację – mówi trener Bożena Karkut. – W tym roku przyjdzie na świat szesnaste dziecko w naszym zespole. Ze swej strony dodajmy, że tematem zainspirowała nas jedna z Czytelniczek.  

W dziale „Na kartach historii” nasz stały współpracownik, Władysław Zieleśkiewicz, przypomniał karierę Andrzeja Sokołowskiego, medalistę olimpijskiego z Montrealu. „Olaf” uchodził za zawodnika o dużej inteligencji i ogromnej intuicji w grze, wspaniale współpracującego z partnerami. 

To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Można w nim wygrać  trzy gry komputerowe, PIŁKA RĘCZNA 12. Aby stać się ich właścicielem na początek trzeba odgadnąć hasło z konkursu i wysłać na adres redakcji.