Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 57 Handball Polska

Ukazał się nr 57 Handball Polska

 

Ukazał się nr 57 miesięcznika Handball Polska. Czasopismo jest dostępne do nabycia w sieci Kolportera, salonach EMPiK oraz w siedzibie ZPRP. 
Styczniowy numer w dużej części poświęcony jest mistrzostwom Europy Serbia 2012. Jeszcze przed wyjazdem do Belgradu towarzyszyliśmy naszym kadrowiczom na zgrupowaniu w Legionowie i w czasie turnieju Totalkredit w Danii. 
Przeprowadziliśmy mnóstwo wywiadów.  Z Marcinem Wicharym rozmawialiśmy m.in. om jego niekonwencjonalnym zachowaniu w bramce. Najstarszy zawodnik w drużynie biało-czerwonych Bartosz Jurecki , 31 stycznia będzie obchodził urodziny. Jak każdy z nas „Shreku” ma marzenia i chciałby otrzymać prezent w postaci bezpośredniego awansu olimpijskiego. To jak wiadomo wiąże się ze zdobyciem tytułu mistrza Europy. Jeżeli to się nie uda to warto pamiętać o tym, że serbskie mistrzostwa Europy będą jednocześnie imprezą, która może dać promocję do jednego z trzech turniejów kwalifikacyjnych, z których można awansować na olimpiadę. 
Bogdan Wenta potwierdza, że czempionat Starego Kontynentu to wciąż największe wyzwanie spośród wszystkich imprez w piłce ręcznej. Marcin Wichary w żartach powiedział nam, że przypinanie mu łatki emocjonalnie reagującego bramkarza to są jakieś pomówienia. Zamieściliśmy też jego portreturę autorstwa naszego stałego współpracownika Tomasza Jaxa Kwiatkowskiego. Z kolei lekarz kadr dr Maciej Nowak  wyjawił nam menu jakie przygotował w porozumieniu z organizatorami EHF Euro 2012 dla naszych zawodników. Nie zapomnieliśmy też o Sławku Szmal, któremu złożyliśmy wizytę podczas rehabilitacji kolana.
Kolekcjonerzy plakatów powinni być usatysfakcjonowani. Na rozkładówce zamieściliśmy zdjęcie reprezentacji Polski. To pokłosie sesji fotograficznej, która miała miejsce na kilka dni przed ME.
Czytelnicy Handball Polska w środku numeru znajdą szczegółowy „rozkład jazdy” serbskiego czempionatu oraz bogaty wykaz, bo liczący 47 pozycji meczowych tej imprezy jaki przygotowała Telewizja Publiczna.   
Ujawniamy rąbek kulis starań ZPRP o mistrzostwa Europy 2016 roku. Wróble ćwierkają, że Polska ma bardzo duże szanse, aby po raz pierwszy w historii być gospodarzem takiego turnieju. Na placu boju o oprócz Polski zostały tylko Norwegia i Chorwacja. 
W dziale „Na kartach historii” przypominamy sylwetkę wielkiej damy polskiej piłki ręcznej – Mirelli Mierzejewskiej. Znakomita lewa ręka i niebywała skuteczność sprawiały, że często porównywano ją do Jerzego Klempela. Tylko dla nas ekskluzywnego wywiadu udzielił właściciel trzech paszportów, Sierhei Rutenka. 
To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Można w nim wygrać 10 kalendarzy na 2012 rok (uwaga z autografami reprezentantów Polski).  Aby stać się ich właścicielem na początek trzeba odgadnąć hasło z konkursu i wysłać na adres redakcji.