Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 56 Handball Polska

Ukazał się nr 56 Handball Polska

 

Ukazał się nr 56 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo będzie dystrybuowane w sieci „Kolportera” i w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku. 

Bezsprzecznie na czoło wydarzeń w ostatnim czasie wysuwa się operacja kolana Sławomira Szmala. Rehabilitacja po takim zabiegu najkrócej trwa cztery tygodnie. Matematyczne wyliczenia dobitnie wskazują, że kapitana reprezentacji Polski zabraknie podczas styczniowych mistrzostw Europy w Serbii. Zespół narodowy, nie bacząc na przeciwności losu, musi walczyć bez niego, aby awansować do jednego z turniejów kwalifikacyjnych. Innej drogi do igrzysk w Londynie po prostu nie ma.

Dla Czytelników „Handball Polska” przygotowaliśmy nie lada gratkę. Znani zawodnicy, zawodniczki i trenerzy opowiadają jak spędzają Święta Bożego Narodzenia. Co według nich powinno być na wigilijnym stole i nie chodzi tu tylko o potrawy. Zapewne nie rozstrzygniemy różnicy zdań na temat kto przynosi prezenty pod choinkę, ale przynajmniej dowiemy się, że oprócz Świętego Mikołaja tę powinność czyni również Gwiazdor. Dodatkowo zamieściliśmy wigilijne przepisy, którymi podzielili się z nami m.in. Patrycja Mikszto i Rafał Gliński.

Ma rodziców Polaków, żonę Austriaczkę i trzymiesięczną córeczkę. Deklaruje, że nauczy ją polskiego, choć niekoniecznie musi ona grać w piłkę ręczną. Liczy, że jego następcą w tej dziedzinie będzie syn, gdy przyjdzie na świat. O kim mowa? Gdy dodamy do tej notki, że rozmawialiśmy z królem strzelców Bundesligi sprzed trzech lat, to trop prowadzi do Konrada Wilczyńskiego, Ten sympatyczny zawodnik rozegrał w barwach Austrii ponad 100 meczów, zdobywając ponad 500 bramek.  

Przełom listopada i grudnia to ostatnie w tym roku mecze w Lidze Mistrzów z udziałem polskiej dwójki. Orlen Wisła Płock mogła mieć bogatsze konto. Prowadzącą w tabeli grupy C trójka uciekła już mistrzom Polski i wiślakom pozostaje walka o obronienie czwartej lokaty. Jeszcze niżej, w grupie B, klasyfikowane jest Vive Targi Kielce. Drużyna Bogdana Wenty, mające bardziej wymagających rywali, zapowiada, że luty będzie bardzo gorący. 

Kolekcjonerzy plakatów powinni być usatysfakcjonowani. Zamieściliśmy dynamiczne zdjęcie Michała „Dzidziusia” Jureckiego. W dziale portretury nasz stały współpracownik, Tomasz Jaxa Kwiatkowski, tym razem narysował Grzegorza Tkaczyka.

Z kolei z dalekiej Brazylii, gdzie odbywały się Mistrzostwa Świata kobiet, korespondencję nadesłał Michał Pomorski. Brazylia to kraj kontrastów. Bieda na każdym niemal kroku miesza się z bogactwem. Przybysze z Europy mogli być zaskoczeni nieszablonowanym dopingiem, w postaci krzyków i pisków miejscowych kibiców, a już na pewno kradzieże, jakich doświadczyli dziennikarze w oficjalnych halach, są nie do przyjęcia.

W dziale „Na kartach historii” przypomnieliśmy sylwetkę  wielokrotnej reprezentantki Polski, Aleksandry Pawelskiej. „Oli” bo tak nazywali ją nasi zachodni sąsiedzi, swoją wiedzę przekazuje teraz dziewczynkom z Sośnicy Gliwice.

To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Można w nim wygrać reprezentacyjną koszulkę króla Artura Siódmiaka. Toteż drodzy Czytelnicy jest o co zabiegać. Taka nagroda szybko może się nie powtórzyć.  Aby stać się ich właścicielem na początek trzeba odgadnąć hasło z konkursu i wysłać na adres redakcji.