20 grudnia 2011

Zespół Tłuczykonta triumfuje

Polska wygrała ze Słowacją 27:25 (13:13) w drugim z kontrolnych meczów juniorek młodszych rozegranych w Gliwicach. Drużyna naszych południowych sąsiadów to drugi, po Francji, rywal w historii potyczek zespołu prowadzonego przez Haralda Tłuczykonta. Biało-czerwone w 2013 roku będą pełniły rolę gospodarza w czasie mistrzostw Europy.

Polki we wtorkowym sprawdzianie szybko uzyskały przewagę, która dochodziła do 5-6 trafień, Zmiany w ich składzie ułatwiły Słowaczkom zmniejszenie strat. 11 bramek padło dla biało-czerwonych po kontrach.  Spotkanie oglądał tłum kibiców. Niektórzy z przybyłych sympatyków dobrze pamiętają mecze Sośnicy Gliwice z czasów gry w ekstraklasie. W hali pojawiła się też ekipa TVP3.

– Dziś dobrze wypadliśmy w obronie, ale za to słabiej zagrały bramkarki. Trzon zespołu już jest. Najbardziej brakuje nam drugiej wartościowej kołowej i wysokiej rozgrywającej. Przez to nie możemy oddawać rzutów z drugiej linii – podsumował Tłuczykont.

Kadrowiczki mają zaplanowane co miesięczne konsultacje: w styczniu w Gliwicach, w lutym w Szczyrku i w marcu w Warszawie. Prawdopodobnie w kwietniu dojdzie do rewizyty we Francji. 

Polska – Słowacja 27:25  (13:13)

POLSKA: Warywoda, Sarnecka, Januchta – Trzczak 8, Balsam 10, Urbaniak, Oreszczuk 1, Nocuń 1, Trawczyńska 3, Konofał 3, Dworczak 1, Świerzewska, Bujnowicz, Zimny. 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest