10 grudnia 2011

Kielce: Tychy – Kwidzyn zagrają w finale

W meczu o złoty medal ” Festiwalu PGNiG Dzieciom” w kategorii dziewcząt SP 7 Tychy zagra z SP 4 Kwidzyn, a PSP Lubrza o 3.m miejsce zmierzy się z SP 11 Jelenia Góra. To najważniejsze wiadomości po sobotnich grach, które odbywały się w dwóch kieleckich halach, II LO i ZSP nr 1. 


Taniec radości tyszanek

 
Zgodnie z regulaminem zawodów 16 drużyn podzielono na cztery grupy. System rozgrywek zakładał mecze „każdy  z każdym” 2 x10 min. Za wygranie meczu można było otrzymać maksymalnie 7 punktów. Z tej możliwości w rundzie wstępnej skorzystały dwa zespoły – SP 7 Tychy (grupa A)i PSP Lubrza (grupa B), które zdecydowanie górowały nad rywalkami. W pozostałych grupach triumfowały  zespoły SP 4 Kwidzyn (C) i SP 11 Jelenia Góra (D). Te drużyna nie zgarnęły całej puli, gdyż nie wygrały wszystkich połówek meczów. 

 
Poziom wyszkolenia zespołów był bardzo różny. Nic dziwnego, że zdarzały się wysokie zwycięstwa np. tyszanki rozgromiły 27:0 SP 149 Łódź.  Po przerwie na odpoczynek i obiad przystąpiono w sobotni wieczór do spotkań, które miały zadecydować o jakie trofea będą rywalizowały drużyny w dniu finałów.
Najwięcej emocji wywołały wspomniane na wstępie mecze. Po pierwszych połowach trudno było wskazać zwycięzców. Lubrza prowadziła z Tychami 5:4, by ostatecznie nie zdobyć po przerwie żadnej bramki i przegrać 5:10. Podobny przebieg miała potyczka Kwidzyna z Jelenią Górą. Kwidzynianki po 10 minutach prowadziły zaledwie 3:2. Po zmianie stron ich dominacja nie podlegała dyskusji – wygrana 10:4.

Wyniki i tabele po 1. dniu – plik pdf
  

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest