25 listopada 2011

Druga porażka młodzieżówki

Polska przegrała w Katowicach z Rumunią 20:25 (11:15) w trzecim dniu III Międzynarodowego Turnieju o Puchar Beskidów kobiecych reprezentacji młodzieżowych.  W sobotę  na zakończenie imprezy Biało-czerwone, w Wilkowicach, zmierzą się z Norwegią.

Był to najsłabszy mecz Polek w turnieju. Gra od początku nie układała się drużynie gospodarza. – Pozytywem było to, że walczyliśmy z bardzo silnym zespołem., Rumunki w tegorocznych mistrzostwach Europy pokonały Rosjanki i zajęły 6.miejsce. To nie było dziełem przypadku. Dziś  gra obronna była przyzwoita – podsumował trener Andrzej Niewrzawa.  

Polki stwarzały sytuacje rzutowe, ale jak przyznał szkoleniowiec zabrakło siły ognia. – Ten turniej to jeden z etapów przygotowań do kwietniowych kwalifikacji do finałów mistrzostw świata. Czekamy na powrót do drużyny kontuzjowanych dziewczyn – dodał polski trener.   

Polki w poprzednich meczach turnieju przegrały z Danią 23:25 i pokonały Węgry 28:24.


Wyniki 3.dnia

Norwegia – Węgry 26:35 (15:17) 

Polska – Rumunia 20:25 (11:15)
POLSKA: Wawrzynkowska, Montowska, Płaczek – Kozimur 4, Piechnik 2, Andrzejewska 3, Matuszczyk 2, Kozłowska 3, Drabik 1, Grobelska 5, Janiszewska, Zych, Fierka, Michalak, Olszowa, Galińska.

Węgry – Dania 24:19 (11:9).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest