Strona główna | ZPRP | Kłopoty kadry seniorek

Kłopoty kadry seniorek

 

W Cetniewie rozpoczęło się zgrupowanie kadry narodowej kobiet. Niestety nie obyło się bez kłopotów zdrowotnych. Ze względu na różnego rodzaju urazy na turniej towarzyski do Londynu z drużyną nie polecą Klaudia Pielesz, Karolina Szwed i Katarzyna Koniuszaniec. Zastąpiły je Lucyna Wilamowska, Agnieszka Kocela i Małogorzata Stasiak. Polki w drogę do stolicy Wielkiej Brytanii udadzą się we wtorek po południu.

Jeszcze w sobotę okazało się, że z powołanej na zgrupowanie i wyjazd szesnastki wypadła Pielesz z uwagi na kontuzję barku odniesioną podczas meczu ligowego, rozgrywająca już od dłuższego czasu uskarżała się zresztą na ból pleców. Na jej miejsce przyjechała Wilamowska.

Z kolei Szwed  z wyjazdu wykluczyło zapalenie więzadła rzepki – tłumaczy nam lekarz kadry dr Rafał Markowski. Jakby problemów było mało na niedzielnej rozgrzewce zderzyły się z sobą Patrycja Królikowska i Koniuszaniec co skończyło się dla Kasi wizytą w puckim szpitalu i założeniem szyny gipsowej na skręcony staw skokowy. Sztab szkoleniowy postanowił uzupełnić skład zawodniczkami z listy rezerwowej, jednak okazało się część z nich nie może uczestniczyć w zgrupowaniu i wyjeździe ze względu na sprawy rodzinne. W związku z tym powołane zostały Agieszka Kocela i Małgorzata Stasiak z SPR Lublin, które pomimo tego, że przebywały w swoich domach w Gorzowie i Jeleniej Górze (musiały wrócić po sprzęt do Lublina) natychmiast zgodziły się pomóc reprezentacji i jutro dołączą do kadry już w Warszawie, podczas przesiadki ‘grupy cetniewskiej’ na samolot do Londynu.

Londyński turniej ma być swoistym testem dla obiektów, na których na przełomie lipca i sierpnia 2012 rozegrane zostaną mecze piłki ręcznej w ramach XXX Igrzysk Olimpijskich. Jednak drużynom które wezmą udział w London Handball Cup przyświecają zgoła inne priorytety. Dla Brytyjek będzie to znakomity sprawdzian w kontekście przygotowań do startu w turnieju olimpijskim, jako gospodarz mają bowiem zagwarantowany start. Dla Chin i Angoli będzie to ostatni sprawdzian przed MŚ w Brazylii, bezpośrednio z Londynu obie ekipy wyruszą w podróż do Kraju Kawy. Polska, Austria i Słowacja straciły już szanse na awans na Olimpiadę, dla nich ten turniej będzie okazją do przetestowania nowych rozwiązań w kontekście meczów eliminacyjnych do mistrzostw Europy 2012.

London Handball Cup 2011

Grupa A

1. Chiny

2. Polska

3. Słowacja

Grupa B

1. Angola

2. Austria

3. Wielka Brytania

Nasza kadra swój pierwszy mecz rozegra 24 listopada przeciw Chinom, następnego dnia Biało-czerwone czeka pojedynek ze Słowacją. Drużyny, które zajmą pierwsze dwa miejsca w swoich grupach awansują do półfinałów (1A-2B oraz 2A-1B). Zwycięzcy tych spotkań zmierzą się w wielkim finale turnieju (27.09), przegranym pozostanie walka o najniższy stopień podium.