31 października 2011

Czas zadumy i refleksji

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i… odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać…
Środowisko polskiej piłki ręcznej poniosło w ciągu ostatnich miesięcy wiele dotkliwych strat. W dniu Wszystkich Świętych i następującym za raz po nim Dniu Zadusznym, czyli właściwym Święcie Zmarłych, raz jeszcze wspomnijmy osoby, które swojej wielkiej pasji – handballowi, poświęciły wiele lat życia. Są pośród nich zawodnicy, trenerzy, sędziowie i działacze. Wszyscy zarazili miłością do szczypiorniaka następne pokolenia. Niestety nie ma już ich wśród nas.

Luty 2011

Po długiej i ciężkiej chorobie, w wieku 57 lat zmarł Roman Jezierski. Był jednym z najbardziej doświadczonych polskich trenerów kobiecej piłki ręcznej. Współtworzył potęgę Zagłębia Lubin (dwa tytuły wicemistrza kraju, brązowy medal, siedem startów w europejskich pucharach). Prowadził też inne drużyny kobiecej ekstraklasy, Jelfę Jelenia Góra (dwa brązowe medale), Piotrcovię Piotrków Trybunalski (wicemistrzostwo kraju), KSS Kielce i Politechnice Koszalińskiej. Był wieloletnim trenerem kadry narodowej juniorek i młodzieżowej. Był członkiem Rady Trenerów Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Marzec 2011

Odszedł od nas Michał Jacek, prezes ASPR-u Zawadzkie, wieloletni animator kultury sportowej w Zawadzkiem. Śmierć zabrała go nagle i niespodziewanie, pozostawiając nas w żalu, bólu i smutku.

Po ciężkiej chorobie zmarł Krzysztof Adamski, absolwent AWF Warszawa, były zawodnik MKS Mazur Sierpc, AZS AWF Warszawa i Startu Sierpc. Trener, wychowawca wielu pokoleń piłkarek i piłkarzy ręcznych sierpeckich klubów.

Kwiecień 2011 

W wypadku motocyklowym zginął  Michał Piotrowski, wieloletni zawodnik sekcji piłki ręcznej klubu AZS-AWF Warszawa. 

W wieku 69 lat, po ciężkiej chorobie zmarł Piotr Chmielewski, absolwent AWF Warszawa, trener MKS „Juvenia” i AZS Białystok. Wychowawca wielu pokoleń piłkarzy ręcznych na białostocczyźnie, medalistów  Mistrzostw Polski Juniorów. Wieloletni prezes Białostockiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej i Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Był autorytetem, na którym zawsze i wszędzie można było polegać. 

Czerwiec 2011

Odszedł od nas, w wieku 70 lat, Przyjaciel piłki ręcznej, długoletni działacz Komisji Gier i Dyscypliny, były sędzia ligowy Witold Sobiech.

W wieku zaledwie 54 lat zmarł Marek Ciałowicz. Były znakomity bramkarz Hutnika Krakw odszedł po nierównej walce z chorobą nowotworową. Wraz z Markiem Gonciarczykiem strzegł bramki Hutnika, kiedy krakowski klub nie miał sobie równych na krajowych parkietach ligowych piłki ręcznej

Sierpień 2011

W wieku 73 lat zmarł nagle Andrzej Frank, wieloletni pracownik biura ZPRP i działacz społeczny. Dzięki Andrzejowi i Jego biegłej znajomości języka serbskiego oraz środowiska piłki ręcznej byłej Jugosławii wiele polskich klubów nawiązało kontakty sportowe z należącymi do czołowych na świecie klubami tego regionu. Nie komu innemu jak właśnie Andrzejowi zawdzięczamy uczestnictwo czołowych trenerów republik byłej Jugosławii w kursokonferencjach naszych szkoleniowców.

Wrzesień 2011

W wieku 90 lat zmarł Leon Wallerand. Był twórcą potęgi piłki ręcznej w województwie pomorskim, znakomitym trenerem, wieloletnim nauczycielem wychowania fizycznego. Miał niebywały dar i szczęście do wyławiania talentów sportowych w różnych dyscyplinach. Całym sercem i całym sobą oddany był piłce ręcznej. 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest