31 października 2011

Seniorzy rozpoczęli zgrupowanie

Nietypowo, bo w przedświąteczny poniedziałek rozpoczęło się zgrupowanie kadry narodowej seniorów. Wybrańcy trenera Bogdana Wenty spotykali się w nadmorskim Cetniewie, gdzie szlifować będą formę przed zbliżającym się wielkimi krokami Turniejem o Puchar Gdyni. Co ciekawe do Władysławowa zawitało aż dziewięciu bramkarzy, albowiem równolegle, przez pierwsze dwa dni, odbywała się tam konsultacja szkoleniowa najlepszych w kraju specjalistów od gry między słupkami.

/Fot. Marek Biczyk

– Zgodnie z posiadanymi przeze mnie informacjami wszyscy powołani zawodnicy mają się stawić w Cetniewie – mówi lekarz kadry doktor Maciej Nowak. Największą niewiadomą jest stan zdrowia Piotra Chrapkowskiego, rozgrywający Orlen Wisły uskarżał się w ostatnich dniach na problemy zdrowotne i opuścił z tego powodu kilka ligowych pojedynków. – Rozmawiałem z Piotrkiem dwa dni temu i faktycznie na tamtą chwilę nie był jeszcze gotowy do gry – mówi Nowak. – Mądrzejsi będziemy jednak we wtorek, przed południem kadrowicze mają zaplanowaną odnowę biologiczną, a następnie diagnostykę. Dopiero wtedy będę mógł udzielić wyczerpującej informacji co do stanu zdrowia wszystkich graczy. Na pewno znajdzie się kilku mocniej poobijanych, ale te urazy to nic wyjątkowego w piłce ręcznej, tym bardziej po tak ciężkich meczach czy to w rozgrywkach ligowych, czy w Champions League – dodaje na zakończenie.

Zawodnicy z pola godzinę zbiórki mają wyznaczoną na 23:00, z kolei golkiperzy są już po pierwszym treningu, na wieczór zaplanowano drugie zajęcia. W tej grupie znaleźli się oczywiście Sławomir Szmal i Piotr Wyszomirski, a więc nasz podstawowy na chwilę obecną duet kadrowiczów. Obaj wracają do wysokiej formy, Szmal po ciężkim przeziębieniu, które przechodził w połowie ubiegłego miesiąca, zaś Wyszomirski uskarżał się na dolegliwości kręgosłupa, które na szczęście udało się wyleczyć dzięki wzorowej opiece medycznej w klubie zawodnika.

Bilety na Międzypaństwowy Turniej o Puchar Gdyni są wciąż w sprzedaży!!! Wejściówki można nabyć za pośrednictwem serwisu www.kupbilet.pl lub bezpośrednio w kasach gdyńskiej hali HSW, ul. Kazimierza Górskiego 8. Szczegółowe informacje dotyczące dystrybucji kart wstępu znaleźć można TUTAJ.

Kadra narodowa seniorów – powołanie 31.10-06.11.2011r.

Centralne szkolenie bramkarzy – powołanie 31.10-01.11.2011r.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest