31 października 2011

Polscy juniorzy na tarczy

Reprezentacja Polski juniorów wzięła udział w tradycyjnym turnieju im. Pierry Thiby. W Paryżu triumfowała Francja, która wygrała wszystkie spotkania – z Polską, Niemcami i Szwajcarią. Podopieczni Leszka Biernackiego zaliczyli pożyteczny sprawdzian, ale nie zdołali ugrać choćby punktu.

– Dostaliśmy srogą lekcję. Zmierzyliśmy się z bardzo mocnymi rywalami, choć pod względem warunków fizycznych nie ustępowaliśmy. Na pewno ten turniej nam się nie udał. Grając tylko z tej klasy rywalami wiemy, w którym kierunku muszą iść nasze przygotowania. Nie tylko na zgrupowaniach kadry, ale też w klubach. Nasza gra powinna toczyć się w innym tempie i rytmie. Czasu do eliminacji mistrzostw Europy pozostaje coraz mniej – podsumował trener Biernacki.

Jeszcze w listopadzie polski zespół pozna rywali w majowych kwalifikacjach do ME. Fachowcy jako głównych faworytów do złotego medalu typują właśnie drużyny Niemiec i Francji.

Nasi juniorzy w grudniu zmierzą się dwukrotnie z rówieśnikami z Austrii. Jeszcze w tym roku zagrają w silnie obsadzonym turnieju w Merzig.

 

Wyniki Polski w turnieju im. Pierry Thiby:
Francja – Polska 28:21 (17:11)
POLSKA: Morawski, Kornecki – Fidyt 2, Fugiel 3, Genda 6, M. Gębala 4, T. Gębala 1, Stefaniec 2, Tokaj 1. Maleszak 2.

Polska – Niemcy 24:33 (10:15)
POLSKA: Morawski, Kornecki – M. Gębala 7, Genda 5. Fugiel 4, Fidyt 1, Karpiński 4, Stefaniec 1, Tokaj 2.

Polska – Szwajcaria 25:34 (13:18)
POLSKA: Morawski, Kornecki – M. Gębala 1, Genda 4, Fidyt 1, Karpiński 7, Maleszak 2, Stefaniec 4, Styrna 3, Sękowski 1, Tokaj 2.

ZOBACZ TAKŻE:

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest