Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 54 Handball Polska

Ukazał się nr 54 Handball Polska

 

Ukazał się nr 54 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo będzie dystrybuowane w sieci „Kolportera”, w salonach EMPiK oraz podczas turnieju o Puchar Gdyni. Można je również nabyć w siedzibie Związku.

W najnowszym numerze dużo miejsca poświęcamy występom naszych eksportowych drużyn w europejskich pucharach, szczególnie tym walczącym o punkty w Lidze Mistrzów. Orlen Wisła Płock i Vive Targi Kielce wypadły idealnie na remis. Wspólnie uzbierały cztery zwycięstwa, wspólnie zanotowały też cztery porażki. Nasze wizytówki traktujemy jednakowo. Cieszymy się z ich sukcesów, smucimy, gdy schodzą z boiska w roli pokonanych. Poziom polskiej klubowej piłki ręcznej, w wydaniu męskim, systematycznie pnie się do góry i niech tak zostanie.

Polecamy wywiad z Nikolą Eklemovicem. To jeden z najbardziej doświadczonych i uznanych rozgrywających w Europie. W ostatnie wakacje postanowił po 12 latach opuścić Veszprem i zakotwiczyć w Płocku. Początek sportowej kariery Serba z węgierskim paszportem miał kilka zakrętów. Jakich? Zainteresowanych zapraszamy do lektury naszego miesięcznika.   
   


   

W dziale portretury zamieściliśmy podobiznę trenera Larsa Walthera. Duński szkoleniowiec zdążył już zaskarbić sobie sympatię kibiców nie tylko z dawnej stolicy Mazowsza. Autorem rysunku jest nasz stały współpracownik Tomasz Jaxa Kwiatkowski.

Kobieca reprezentacja Polski potrafi wygrywać już z europejskimi średniakami. Przykładem tego jest triumf w turnieju o Puchar Śląska, w którym wyższość biało-czerwonych musiały uznać m.in. drużyny finalistów grudniowych mistrzostw świata – Islandia i Holandia. Trenerowi Kimowi Rasmusenowi jednego czego na pewno mu brakuje to szczęścia w losowaniu. Na wygrane z najlepszymi drużynami globu musimy jeszcze poczekać.

Na plakacie umieściliśmy Iwonę Niedźwiedź, czołową zawodniczkę naszego zespołu narodowego. Zajrzeliśmy do Wolsburga, gdzie od roku w 2.Bundeslidze gra Edyta Chudzik. Rozmawialiśmy z Patrycją Mikszto, która liczy na to, że trzecie podejście Vistulu po złoty medal mistrzostw Polski będzie udane. Z kolei Izabela Puchacz po zakończeniu bogatej kariery nie narzeka na brak zajęć.     

Są największą mniejszością na świecie, stanowią 10 procent całej populacji na ziemi. Przejawiają zdolności do kompleksowego, syntetycznego, szybkiego myślenia oraz wykazują się dużą fantazją i pomysłowością. Kto to taki? To leworęczni. Ta cecha jak wiadomo w piłce ręcznej uważana jest za skarb.

W dziale „Na kartach historii” przedstawiamy Renatę Tutkowską- Zienkiewicz, posiadającą w dorobku mistrzostwo świata i wicemistrzostwo Europy. Jest pierwszą, i jak do tej pory jedyną zawodniczką z polskim rodowodem, mogącą poszczycić się takimi tytułami w piłce ręcznej.
To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Można w nim wygrać koszulkę, smycz i proporczyk przygotowane przez klub mistrza Polski – Zagłębie Lubin. Aby stać się ich właścicielem na początek trzeba odgadnąć hasło z konkursu i wysłać na adres redakcji.