21 października 2011

Konsultacja młodzieżówki

W dniach 18-22 października na obiektach SMS w Gliwicach odbyła się konsultacja młodzieżowej kadry narodowej kobiet. 19 zawodniczek po kilku wspólnych treningach rozegrało trzy kontrolne mecze z Ruchem Chorzów 26:30, i KPR Jelenia Góra 38:40 oraz 28:30.

Było to pierwsze spotkanie kadrowiczek po Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Holandii. Kontrolne mecze pozwoliły sprawdzić dyspozycję zawodniczek, zwłaszcza w kontekście ich gry w nowych klubach pierwszej ligi i PGNiG Superligi. Z podstawowych reprezentantek nie mogły zagrać Joanna Drabik, Małgorzata Mączka i Ewa Andrzejewska. Leczą drobne urazy, których nabawiły się podczas ligowych potyczek. Choroba zatrzymała w Piotrkowie Tryb. Monikę Kopertowską.


Anna Mączka podczas meczu MME Polska – Niemcy /Fot. EHF
Szansę otrzymały zmienniczki, które zaprezentowały się z dobrej strony. Duży postęp zrobiła zwłaszcza kołowa z Kobierzyc Martyna Michalak. Także dwie zawodniczki z kadry juniorek Katarzyna Kozimur i Katarzyna Janiszewska udowodniły, że ich dobry występ podczas MEJ  nie był dziełem przypadku. Dostały dużo minut grania i przeciwko zawodniczkom PGNiG Superligi zaliczyły udane występy poparte zdobyczą bramkową. Między słupkami udane występy zaliczyła Adrianna Płaczek z Kusego Szczecin, na co dzień grająca w Pogoni Baltica Szczecin.

Konsultacja była poświęcona wdrażaniu pewnych elementów gry pierwszej reprezentacji. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na koniec listopada w Szczyrku, gdzie zostanie rozegrany turniej z udziałem Rumunii, Wągier, Norwegii i Polski.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest