13 października 2011

ME 2012: wielkie odliczanie rozpoczęte!

W ostatnią sobotę w czterech serbskich miastach gospodarzach Mistrzostw Europy rozpoczęło się wielkie odliczanie do startu przyszłorocznego czempionatu Starego Kontynentu. W tym momencie liczniki w Belgradzie, Niszu, Nowym Sadzie i Vrsacu wskazywały równe 100 dni do pierwszego gwizdka EHF EURO 2012, który zabrzmi 15 stycznia w meczu Serbia-Polska. „Witamy w świecie handballowej fantazji” to hasło promować będzie Serbię jako gospodarza jednej z największych imprez sportowych w historii tego kraju.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele wszystkich 15 federacji, które zakwalifikowały się do finałów ME, Związek Piłki Ręcznej w Polsce reprezentował Sekretarz Generalny Marek Góralczyk. Oczywiście w roli gospodarza ceremonii wystąpili przedstawiciele Serbskiej Federacji Piłki Ręcznej, nie zabrakło też lokalnych samorządowców, prezydentów wspomnianych na wstępie miast, zawodników z miejscowych zespołów i wielu innych entuzjastów piłki ręcznej. Wszyscy zebrani wykazali dużo pozytywnej energii w pierwszych otwartych działaniach mających na celu promocję EHF EURO 2012 na głównych placach Belgradu, Nowego Sadu, Vrsacu i Niszu.

Miejscem spotkań w serbskiej stolicy wyznaczono plac przed największym centrum handlowym miasta. To właśnie w Belgradzie grać będzie grupa A, w której oprócz gospodarzy i Biało-czerwonych znalazły się ekipy Danii oraz Słowacji. Co ​​10 dni będą się tu odbywały imprezy zachęcające kibiców do odwiedzenia aren ME, które zainicjowała aktywacja zegara odliczającego dni, godziny i minuty do rozpoczęcia zawodów.

„Serbia wielokrotnie okazywała się znakomitym gospodarzem największych imprez sportowych, potwierdzeniem moich słów mogą być zakończone u nas niedawno ME siatkarek. Mam nadzieję, że EHF EURO 2012 będzie swoistym nowym początkiem sportowej drogi dla wielu dzieci, które wybiorą zdrowy styl życia i piłkę ręczną. W styczniu chcemy zapełnić wszystkie hale do ostatniego miejsca!” – powiedział Bozidar Djurkovic, Sekretarz Generalny SHF. Warto pamiętać, że Serbia będzie też gospodarzem Mistrzostw Świata kobiet w roku 2013.

Plan pobytu szefów delegacji uczestników ME był bardzo napięty. Pierwszego dnia wizyty byli oni gośćmi serbskiej Minister Serbii Sportu i Młodzieży, Snezany Samardzic-Markovic, która stwierdziła, Serbia już nie może się doczekać styczniowej wizyty fanów szczypiorniaka z całej Europy. Spotkanie odbyło się w restauracji prowadzonej przez byłego reprezentanta Serbii Dragana Skrbica, który był również zaangażowany w losowanie grup eliminacyjnych do EURO.

Przedstawicielom wszystkich federacji został też przekazany szereg istotnych informacji związanych z imprezą, m.in. wydłużenia czasu trwania turnieju o kilka dni, procedur i wytycznych dotyczących kwestii techniczno-organizacyjnych oraz dogłębne wyjaśnienia różnych przepisów.

Hotel w którym stacjonowali zaproszeni goście znajduje się bardzo blisko hali Beogradska Arena, to właśnie tu rozegrane zostaną mecze wszystkich faz czempionatu, w tym oczywiście wielki finał. W programie nie mogło więc zabraknąć zwiedzania tego obiektu.

W drugim dniu konferencji gościom przedstawieni zostali członkowie Serbskiego Lokalnego Komitetu Organizacyjnego, omówiono sprawy dotyczące dystrybucji i sprzedaży biletów, zakwaterowania oraz logistyki. Na zakończenie spotkania wszyscy udali się na ceremonię odsłonięcia zegara odliczającego dni i godziny do startu EHF EURO 2012.

Źródło: eurohandball.com / ehf-euro.com    

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest