12 października 2011

Białoruś za Egipt

W europejskim zestawieniu drużyn zostanie rozegrany turniej reprezentacji mężczyzn, który odbędzie się w Gdyni w dniach 4-6 listopada. W miejsce ekipy Egiptu do Polski przyjedzie zespół Białorusi. Stawkę imprezy uzupełniają finaliści EHF Euro – Polska i Rosja.

Poprzednim razem Polska podejmowała Białoruś w Gdańsku i Elblągu /Fot. Archiwum

Egipt co prawda potwierdził, że będzie uczestniczył w turnieju z tym, że miał przysłać do Polski reprezentację … juniorów. Efekt zmagań tej drużyny z seniorami można było łatwo przewidzieć. W tej sytuacji ZPRP podziękował afrykańskiej federacji a zaproszenie zostało wysłane do Mińska. Białoruska federacja potwierdziła już swój udział w turnieju w Gdyni.

Białorusini w kwalifikacjach do EHF Euro2012 zajęli 3.miejsce, przegrywając z Danią i Rosją. Wygrali tylko dwukrotnie ze Szwajcarią. Najbardziej znanym w Europie graczem zespołu naszych wschodnich sąsiadów jest 30-letni Siarhei Rutenka, którego latem 2009 roku Barcelona pozyskała z Ciudad Real za 1 mln euro. Rutenka w karierze reprezentował barwy nie tylko Białorusi ale także Słowenii (król strzelców ME 2006) i Hiszpanii. Polscy kibice, zwłaszcza ci z Kielc i teraz z Olsztyna, szczególny sentyment powinni odczuwać wobec bramkarza Białorusi – Kazika Kotlińskiego. Wkrótce przekonamy się o tym czy obu wymienionych zawodników zobaczymy w Gdyni.  


Program Turnieju w Gdyni:

04.11. Rosja – Białoruś      17:30
          Polska – Austria       20:00

05.11. Austria – Rosja        15:00
          Polska – Białoruś     17:30

06.11. Białoruś – Austria    15:00
          Polska – Rosja         17:30

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest