Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 53 Handball Polska

Ukazał się nr 53 Handball Polska

 

Ukazał się nr 53 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo będzie dystrybuowane w sieci „Kolportera” i w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku.

To co wydarzyło się w kieleckiej Hali Legionów z początkiem września przejdzie do historii polskiego, klubowego handballu. Dwudniowy turniej o „dziką kartę”, upoważniającą do gry w Lidze Mistrzów, zakończył się sukcesem siódemki Vive Targi Kielce. Wicemistrzowie Polski w pokonanym polu zostawili czołowe teamy Asobal Ligi i Bundesligi, dwóch najsilniejszych europejskich lig. Dzięki temu po raz pierwszy dwa polskie klubu zagrają w tych elitarnych rozgrywkach. Na naszych łamach przypominamy te radosne chwile.

Turniej w Kielcach był okazją do porozmawiania z Krzysztofem Lijewskim, który deklaruje, ze nie boi się wyzwań oraz nieco zapomnianym nad Wisłą Dawidem Nillsonem. Ten drugi aktualnie gra dla zespołu z Dunkierki, z którym wiąże go dwuletni kontrakt. Były reprezentant Polski nie wyklucza powrotu do ojczyzny, aby zasilić jakąś drużynę.

Jeśli chodzi o powroty znanych nazwisk to zapraszamy do lektury wywiadu z Robertem Lisem. 128-reprezentant  Polski, który 11 sezonów spędził w lidze francuskiej, zasilił I-ligwego Zeptera AZS UW Warszawa. Tym co w dużej mierze przesądziło o wyborze tego klubu było stanowisko grającego asystenta trenera. Praca szkoleniowca jest właśnie tym do czego dąży medalista mistrzostw Polski i Francji.

Marta Goraj i Emilia Rogucka wybrały dokładnie odwrotny kierunek. Byłe reprezentantki kraju bronią bar Roude Leiw Bascharage, anonimowego dla większości kibiców klubu z Luksemburga, który występuje w trzeciej Bundeslidze. Obie zapewniają jednak, że ich drużyna pokonałby niejeden zespół PGNiG Superligi.  


Bertus Servaas (Vive) jest pierwszym prezesem polskiego klubu, którego podobiznę umieściliśmy w dziale portretury. Autorem rysunku jest nasz stały współpracownik Tomasz Jaxa Kwiatkowski. Aby zakończyć „temat kielecki”  informujemy, że kolekcjonerzy plakatów, a zwłaszcza fani Tomasza Rosińskiego powinni być usatysfakcjonowani.

Wrześniowy numer jest także okazją do zaprezentowania finałowego turnieju Mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej. Stare Jabłonki przyzwyczaiły nas do doskonałej organizacji, podobnie jak zawodniczki AZS AWF Wrocław do złotych medali. Natomiast męska drużyna BHT GRU Juko po raz pierwszy zameldowała się na najwyższym stopniu podium.

Środowisko sędziowskie z pewnością chętnie sięgnie po wrześniowy numer HP. Wszak w nim zamieściliśmy fotorelację z Wągrowca z dorocznego seminarium sędziów i delegatów-obserwatorów ZPRP. Był to czas do poruszenia aktualnych tematów związanych z prowadzeniem zawodów. Szereg wykładów uzupełniły testy teoretyczne i sprawnościowe.    

Co prawda męska jak i kobieca PGNiG Superliga mają już za sobą kilka rozegranych kolejek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedstawić każdy z zespołów, w tym głównych kandydatów do podium i spadku.  

To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i wzięcia udziału w kolejnym konkursie, którego głównymi nagrodami są gadżety klubu Issy Paris Handball, w tym koszulki polo przygotowane przez reprezentantkę Polski Karolinę Zalewską. Aby je wygrać na początek trzeba odgadnąć hasło z konkursu i wysłać na adres redakcji.