21 września 2011

Biało-czerwone zagrają w Londynie

Reprezentacje Chin i Słowacji będą grupowymi rywalami Polek podczas turnieju London Handball Cup, który w dniach 23-27 listopada rozegrany zostanie w stolicy Wielkiej Brytanii. W drugiej połówce imprezy znalazły się ekipy Angoli, Austrii oraz gospodarzy. W ostatnich miesiącach Biało-czerwone miały okazję mierzyć się z każdą z tych drużyn, za wyjątkiem zespołu z Afryki.

Co najważniejsze były to pojedynki zwycięskie. W wrześniu ubiegłego roku podopieczne Kima Rasmussena dwukrotnie pokonały Chinki – w Gdyni oraz w Elblągu. Z kolei Austria, Słowacja i Wielka Brytania to nasi „starzy znajomi” z grudniowego turnieju preeliminacyjnego do Mistrzostw Świata 2011, kiedy to na parkiecie lubelskiej hali Globus odnotowaliśmy komplet zwycięstw w starciach z tymi przeciwnikami. Jedynie reprezentacja Angoli pozostaje wielką niewiadomą, choć trzeba pamiętać, że na ostatnich MŚ zajęła nienajgorsze 11. miejsce.

Londyński turniej ma być swoistym testem dla obiektów, na których na przełomie lipca i sierpnia 2012 rozegrane zostaną mecze piłki ręcznej w ramach XXX Igrzysk Olimpijskich. Jednak drużynom które wezmą udział w London Handball Cup przyświecają zgoła inne priorytety. Dla Brytyjek będzie to znakomity sprawdzian w kontekście przygotowań do startu w turnieju olimpijskim, jako gospodarz mają bowiem zagwarantowany start. Dla Chin i Angoli będzie to ostatni sprawdzian przed MŚ w Brazylii, bezpośrednio z Londynu obie ekipy wyrusza w podróż do Kraju Kawy. Polska, Austria i Słowacja straciły już szanse na awans na Olimpiadę, dla nich ten turniej będzie okazją do przetestowania nowych rozwiązań w kontekście meczów eliminacyjnych do mistrzostw Europy 2012.

London Handball Cup 2011

Grupa A

1. Chiny

2. Polska

3. Słowacja

Grupa B

1. Angola

2. Austria

3. Wielka Brytania

Nasza kadra swój pierwszy mecz rozegra 24 listopada przeciw Chinom, następnego dnia Biało-czerwone czeka pojedynek ze Słowacją. Drużyny, które zajmą pierwsze dwa miejsca w swoich grupach awansują do półfinałów (1A-2B oraz 2A-1B). Zwycięzcy tych spotkań zmierzą się w wielkim finale turnieju (27.09), przegranym pozostanie walka o najniższy stopień podium.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest