Strona główna | ZPRP | W Chorzowie o Puchar Śląska

W Chorzowie o Puchar Śląska

 

Międzypaństwowy turniej o Puchar Śląska powraca do sportowego kalendarza po trzyletniej przerwie. Już w ten weekend Polki zmierzą się w Chorzowie z Czechami, Islandią oraz Holandią. „Trener Kim Rasmussen bardzo się ucieszył, że kadra zagra w Chorzowie, bo dobrze pamięta atmosferę podczas meczu z Rosją, kiedy jeszcze jako widz obserwował to spotkanie” – mówił podczas dzisiejszej, oficjalnej konferencji prasowej Marek Góralczyk, Sekretarz Generalny ZPRP.

/Fot. Adrian Ślązok 

„Przypomnę tylko, że wcześniej odbywały się tu mecze z Turcją, Stanami Zjednoczonymi i ostatni właśnie przeciw Rosji, w ramach el. ME, wszystkie zorganizowane były bardzo dobrze” – kontynuował.

„Cieszymy się ogromnie, że Związek docenia nasze starania w przygotowaniu meczów reprezentacji. Dla Chorzowa to znakomita promocja, okazja do pokazania się na arenie międzynarodowej” – stwierdziła z kolei Alina Zawada, dyrektor MORiS.

/Fot. Adrian Ślązok

Kadra Kima Rasmussena trenuje na zgrupowaniu w Szczyrku, ale już w czwartek pojawi się w Chorzowie na pierwszym treningu. Zmagania podczas XXXIV Międzynarodowego Turnieju o Puchar Śląska im. Huberta Gorsza rozpoczną się w piątek o godz. 17:30 meczem Islandia – Holandia. Obie te ekipy to finaliści grudniowych mistrzostw świata. Stawkę uzupełniają wielcy przegrani eliminacji Polska i Czechy (początek meczu o 20:00). Bez wątpienia Biało-czerwonym potrzebny będzie gorący doping, które pokonać rywalki. Mają w tym pomóc specjalne wachlarze, które otrzyma każdy kibic dopingujący nasze piłkarki. Dla widzów przygotowane zostały bardzo atrakcyjne ceny biletów jednodniowych (dwa mecze jednego dnia): normalny 12 zł, ulgowy 6 zł, dla grup zorganizowanych 3 zł, natomiast karnet na cały turniej kosztuje 25 zł. Turniej transmitować będzie telewizja Polsat Sport i Polsat Sport News.

Więcej informacji na temat turnieju znaleźć można pod linkiem: https://www.zprp.pl/rep_news/id/4412/rid/2.