19 września 2011

Kadra seniorek spotkała się w Szczyrku

W Szczyrku rozpoczęło się zgrupowanie kadry narodowej kobiet. Biało-czerwone przygotowują się do turnieju o Puchar Śląska, który już w piątek zaczyna się w Chorzowie. W swym pierwszym meczu w ramach tej imprezy podopieczne Kima Rasmussena podejmą Czeszki, początek tego spotkania o godzinie 20:00. Wcześniej na parkiet hali MORiS wyjdą reprezentacje Islandii i Holandi. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do Chorzowa!

/Fot. ZPRP

Zbiórka zawodniczek w Centralnym Ośrodku Sportu wyznaczona została na godzinę 12:00, półtorej godziny później rozpoczął się już pierwszy trening. Podczas zgrupowania w Szczyrku kadrowiczki mają w planach dwie jednostki treningowe dziennie. W górach przebywać będą do czwartku, kiedy to udadzą się do Chorzowa. Selekcjoner Rasmussen powołał na to zgrupowanie aż 30 zawodniczek, w tym kilka młodzieżowych reprezentantek Polski. – Chciałem się przyjrzeć tym młodym dziewczynom, zacząć je powoli wdrażać w nasz system gry, zagrywki w obronie i ataku, dzięki temu będzie im łatwiej zaadoptować się w tej grupie – tłumaczy Duńczyk.

Szkoleniowca cieszy fakt, że turniej odbędzie się w Chorzowie, gdzie już niecały miesiąc później nasza drużyna zmierzy się z Czarnogórą w ramach eliminacji do finałów mistrzostw Europy Holandia 2012. – To bardzo ważne, że zagramy w tym miejscu i to na cztery tygodnie przed niezwykle ważnym dla nas meczem eliminacyjnym. Moje zawodniczki oswoją się z halą, parkietem, a proszę mi wierzyć, że nawet takie detale mogą mieć spore znaczenie, a co za tym idzie nawet wpływ na osiągnięty wynik – podkreśla Rasmussen.

/Fot. ZPRP

Trzy dni przed potyczką z Czarnogórą, na otwarcie eliminacji, Polska zagra w Togliatti z Rosją. Zapytany o opinię na temat grupowych rywalek Polek szkoleniowiec mówi: „Sbornej” nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, co prawda ostatnie mistrzostwa Europy niezbyt im wyszły (Rosjanki zajęły 7. miejsce – przyp.red.) , ale z pewnością jest to drużyna z absolutnej  światowej czołówki… Czarnogóra to z kolei młoda drużyna, dla której 6. lokata podczas czempionatu Starego Kontynentu była dużym sukcesem. Zresztą już podczas poprzednich eliminacji do ME sprawiła Biało-czerwonym sporo kłopotów. Skład naszej grupy uzupełnia Wielka Brytania, którą wielu uznaje za outsidera, jednak muszę przyznać, że ta ekipa robi stałe postępy. Nie ma się zresztą co dziwić, Brytyjczycy będą przecież gospodarzami przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich i z pewnością będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony.

Dlatego Rasmussen bardzo cieszy się, że podczas śląskiego turnieju jego podopieczne zmierzą się z wymagającymi przeciwniczkami. – Najgroźniejsza wydaje się być Holandia, z którą w czerwcu dwukrotnie przegraliśmy w meczach sparingowych. Mamy więc z nimi rachunki do wyrównania. Islandia także gra solidny handball, zresztą udało jej się wywalczyć awans na ubiegłoroczne ME, gdzie uplasowała się miejscu 15. Najmniej wiemy o Czeszkach, co również ma swoje plusy, jestem bowiem ciekaw jak poradzą sobie moje zawodniczki w starciu z przeciwnikiem, z którym ostatnio nie miały okazji rywalizować – kończy selekcjoner polskiej kadry.

/Fot. ZPRP

Plan gier turnieju towarzyskiego o Puchar Śląska:

23.09 (piątek)

Islandia – Holandia (godz. 17:30 / Polsat Sport News)

Polska – Czechy (godz. 20:00 / Polsat Sport News)

24.09 (sobota)

Holandia – Czechy (godz. 17:30 / Polsat Sport News)

Polska – Islandia (godz. 19:30 / Polsat Sport News)

25.09 (niedziela)

Czechy – Islandia (godz. 11:00 / Polsat Sport News)

Polska – Holandia (godz. 13:00 / Polsat Sport)

Skład kadry narodowej seniorek na Turniej o Puchar Śląska (powołanie 18-26.09.2011): https://zprp.pl/news/4404.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest