Strona główna | Piłka Plażowa | Polska, Gruzja i piłka ręczna plażowa

Polska, Gruzja i piłka ręczna plażowa

 

W dniach 31 sierpnia – 3 września w gruzińskim Batumi odbyło się seminarium dotyczące piłki ręcznej plażowej. Z przyjemnością informujemy, że lektorem Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej podczas tego kursu był Polak Andrzej Jaworski. Słuchaczami w większości byli oczywiście Gruzini, choć przyjechało też kilku uczestników z Armenii. – Był to bardzo udany wyjazd, znakomita atmosfera podczas kursu sprawiła, że z Gruzji przywiozłem wspaniałe wspomnienia – mówi Jaworski.

Grupowe zdjęcie uczestników kursu /Fot. GNHF

W kursie wzięło udział łącznie 28 osób, w tym czynni zawodnicy, trenerzy, sędziowie oraz delegaci. – Zajęcia były oczywiście podzielone na teoretyczne i praktyczne, pogoda dopisała, także warunki na placu gry były znakomite. Specjalne podziękowania należą się gruzińskiej federacji, która wszystko perfekcyjnie zorganizowała – podkreśla. Ostatni, czwarty dzień zakończył się oczywiście wręczeniem dyplomów ukończenia kursu oraz uroczystą kolacją.

Ze swojej strony możemy jedynie dodać, iż do Związku Piłki Ręcznej w Polsce dotarł niezwykle miły mail od Sekretarza Generalnego Gruzińskiej federacji Piłki Ręcznej Zuraba Kakabadze, w którym podkreśla on niezwykłą fachowość Pana Andrzeja oraz dziękuję za wspieranie rozwoju piłki ręcznej plażowej w Gruzji. Naszym przyjaciołom życzymy kolejnych sukcesów w promowaniu tej jakże widowiskowej dyscypliny sportu!

Zapraszamy również do lektury wrześniowego numeru miesięcznika Handball Polska, w którym znaleźć będzie można dużo tematów dotyczących popularnej „plażówki”, oczywiście nie zabraknie też specjalnej relacji z Gruzji.

Andrzej Jaworski podczas jednego z wykładów /Fot. GNHF