31 sierpnia 2011

Sędziowski Wągrowiec

W dniach 26-28 sierpnia w Wągrowcu odbyło się seminarium sędziów i delegatów-obserwatorów ZPRP. Jak co roku była to okazja do podsumowania minionego sezonu w wykonaniu naszych arbitrów, a zarazem do  poruszenia najświeższych tematów związanych z różnymi aspektami sędziowania. Szereg wykładów uzupełniły testy teoretyczne i sprawnościowe. Nominacje dla świeżo upieczonych sędziów związkowych wręczył Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki.

/Fot. Jakub Gucma

Do grona tego dołączyła w tym roku ósemka młodych adeptów sztuki sędziowskiej, a mianowicie:

– Cieślik Remigiusz (okręg lubuski)

– Fahner Filip (okręg dolnośląski)

– Gnyszka Jakub (okręg opolski)

– Kubis Łukasz (okręg dolnośląski)

– Orzech Robert (okręg kujawsko-pomorski)

– Pilarski Szymon (okręg pomorski)

– Stonoga Mateusz (okręg opolski)

– Taczyński Michał (okręg kujawsko-pomorski)

Nie mogło też oczywiście zabraknąć uroczystych pożegnań kolegów, dla których poprzedni sezon był ostatnim w roli delegata czy też sędziego. Gromkie brawa otrzymali Wojciech Majchrzak z Płocka oraz Marek Majka z Gliwic.

/Fot. Ryszard Matuszewski

Oficjalne rozpoczęcie seminarium miało miejsce w piątek o godzinie 14:00, w imieniu Kolegium Sędziów ZPRP, jego Przewodniczący Henryk Szczepański powitał wszystkich zebranych. Niedługo potem rozpoczął się już pierwszy wykład. W przekroju tych trzech dni przed tym jakże licznym audytorium stanęli wybitni polscy sędziowie i delegaci, m.in. Mirosław Baum, Marek Szajna, Marek Żabczyński. Swoje prezentacje mieli też nasi arbitrzy z młodego pokolenia – Joanna Brehmer i Agnieszka Skowronek, Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota oraz Marek Baranowski i Bogdan Lemanowicz. Nie zabrakło też wystąpień zaproszonych gości, Komisarza Ligi Bogusława Trojana oraz Dyrektora Sportowego ZPRP Jerzego Noszczaka. Arbitrów i delegatów odwiedził również Wiceprezes ZPRP ds. marektingu prof. dr hab. Bogdan Sojkin.

/Fot. Ryszard Matuszewski

Sobota tradycyjnie była dniem testów biegowych i teoretycznych. Szczególnie podczas biegu na 2400 metrów wszystkim dokuczał ponad 30-stopniowy upał, ale na szczęście nie odbiło się to negatywnie na formie arbitrów, zdecydowana większość zaliczyła ten sprawdzian. Wśród Pań prym wiodły siostry Małgorzata i Urszula Gutowskie, zaś w całej stawce, ze świetnym czasem 08:47, bezkonkurencyjny okazał się Michał Orzech. Także testy pisemne wypadły bardzo pozytywnie, a szczególne słowa uznania należą się Darii Radzkiej i Wojciechowi Bosakowi z grona sędziowskiego oraz Piotrowi Brenkowi z grona delegatów.

Nastąpił też powrót do znakomitej tradycji zdjęcia grupowego (do pobrania TUTAJ). Gdyby chcieli Państwo wykorzystać to zdjęcie w dalszych publikacjach bardzo prosimy o podpisanie go nazwiskiem autora Jakuba Gucmy.

/Fot. Ryszard Matuszewski   

Najbardziej wyczekiwanym wieczornym punktem programu było ogłoszenie klasyfikacji na najlepszą parę sędziowską PGNiG Superligi w sezonie 2010/2011. Decydowała średnia ocen otrzymanych od delegatów w przekroju całych rozgrywek. Rywalizacja była bardzo zacięta, decydowały dziesiętne części punktu. Ostatecznie triumfowała para Baranowski-Lemanowicz, przed parami Budziosz-Olesiński oraz Leszczyński-Piechota. Tuż za podium uplasowały się pary Majka-Wojtyczka oraz Góralczyk-Młyński. Dzień zakończyła uroczysta wspólna kolacja.

W niedzielny poranek słuchacze odbyli jeszcze dwa wykłady. Wreszcie przyszła pora na ogłoszenie wyników testów, a co za tym idzie nominacji dla 25 par sędziowskich które zostaną zarekomendowane Zarządowi ZPRP do prowadzenia spotkań PGNiG Superligi kobiet oraz PGNiG Superligi mężczyzn w sezonie 2011-2012. Gośćmi specjalnymi uroczystości zakończenia seminarium byli Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki oraz Burmistrz Miasta Wągrowca Stanisław Wilczyński.

/Fot. Ryszard Matuszewski

PGNiG Superliga – nominacje sędziowskie na sezon 2011/2012:

Baranowski – Lemanowicz (IHF)

Bąk – Ciesielski

Bosak – Hagdej

Brehmer – Skowronek (EHF)

Budziosz – Olesiński

Christ – Christ

Dąbrowski – Kołodziej

Demczuk – Rosik

Dębski – Rodacki

Figarski – Żak

Godzina – Kamrowski

Góralczyk – Młyński

Gutowska – Gutowska (EHF)

Kałużny – Stankiewicz

Kaszubski – Wojdyr – Majchrowski

Kondziela – Pytlik

Kopiec – Zubek

Leszczyński – Piechota (IHF)

Leszczyński – Strzelczyk

Niedbała – Szwedo

Patyk – Salwowski

Pelc – Pretzlaf

Puszkarski – Sołodko

Rajkiewicz – Tarczykowski

Wojtyczka – Krawczyk – Szumański      

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest