18 sierpnia 2011

Zwycięstwo na początek

W Gdańsku rozpoczął się turniej towarzyski z udziałem męskich reprezentacji U-17 Polski, Finlandii, Rosji oraz drużyny NLO SMS Gdańsk. W pierwszym dniu zmagań w hali AWFiS Gdańsk Biało-czerwoni pokonali Skandynawów 27:17, z kolei „Sborna” zremisowała z ekipą SMS Gdańsk 34:34. Teraz rywalizacja przenosi się do Cetniewa. W piątek przeciwnikami podopiecznych Leszka Biernackiego będą właśnie uczniowie z Trójmiasta.

Poproszony przez nas o krótki komentarz do dzisiejszej potyczki trener Biernacki nie był do końca zadowolony z postawy swoich podopiecznych. – Powiem krótko: ładny wynik, gra już niestety trochę gorsza. Najwięcej uwag mam chyba do naszej gry w ataku, wielokrotnie podejmowaliśmy błędne decyzje jeżeli chodzi o sytuacje rzutowe, musimy lepiej czuć sytuację na parkiecie. Nie chciałbym nikogo indywidualnie wyróżniać, ale jeżeli Pan nalega to z bardzo dobrej strony zaprezentował się nasz bramkarz Adam Morawski – mówi szkoleniowiec.

Po dzisiejszych spotkaniach wszystkie ekipy udały się w podróż z Gdańska do Władysławowa, gdzie w miejscowym COS Cetniewo rozegrane zostaną pozostałe mecze w ramach tej imprezy. W piątek Biało-czerwoni zagrają ze swoimi kolegami z NLO SMS Gdańsk (godz. 17:45), Rosjanie zmierzą się zaś z Finami (godz. 16:00).

Rosja – NLO SMS Gdańsk 34:34 (21:18)

Polska – Finlandia 27:17 (9:8)

Skład Polaków: Morawski, Kornecki – Stefaniec, Olszewski, M.Gębala, Piątek, Fidyt, Szopa, Karpiński, Sękowski, Tokaj, Potoczny, Styrna, Genda, Misiejuk, Fugiel.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest