15 sierpnia 2011

Doświadczenie i szacunek ekip

Trener młodzieżowej reprezentacji Polski Andrzej Niewrzawa po ostatnim występie podopiecznych, wygranej 27:23 nad Węgierkami przyznał, że zespół zdobył niezbędne doświadczenie i szacunek innych ekip. Potwierdził to szkoleniowiec Madziarek, Janos Gyurka

Andrzej Niewrzawa: Czy nie można tak było wygrać pierwszego dnia z Węgierkami? Patrząc na przebieg turnieju, tyle spotkań, zmęczenie drużyn oraz przede wszystkim klasę rywala, dzisiejszy mecz można ocenić pozytywnie. Ta grupa dziewczyn ma znamiona dobrej drużyny i jestem przeświadczony, że w Holandii "ugraliśmy" znacznie więcej niż trzynaste miejsce. Zdobyliśmy niezbędne doświadczenie i szacunek innych ekip, o czym świadczą ciepłe słowa pod naszym adresem. Tak właśnie chcemy być postrzegani w Europie, choć i tak wszystkie te komplementy nie osłodzą nam mistrzostw.
 
Janos Gyurka (trener Węgier): Z Polską graliśmy dwa razy w Holandii i mogę stwierdzić, że z meczu na mecz prezentujecie się coraz lepiej. Widać wyraźnie, że zawodniczki mają większą pewność siebie i rośnie wam naprawdę dobry zespół. Było to już widać we wcześniejszych spotkaniach z Niemcami i Francją. Idąc tą drogą, niedługo będziecie mieli grupę ludzi o cechach i duchu wielkich zespołów. Życzę wam powodzenia w przyszłych miesiącach i liczę na to, że jeszcze będziemy ze sobą rywalizować.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest