3 sierpnia 2011

Biecz promuje piłkę ręczną

W lipcu odbyła się w Bieczu kolejna impreza regionalna dla młodych piłkarzy ręcznych promująca aktywność fizyczną. Uczestniczyło w tej formie sportowego wypoczynku sześć zespołów w kategorii młodzika młodszego. Były to dziewczęta reprezentujące UKS „Dwójka” Lublin, UKS Jaktorów (woj. mazowieckie) i UKS „Start” Pietrowice Wielkie (woj. śląskie). Zespoły chłopców to: UKS „49” Białystok, UKS „Zorza” Bogoria (woj. świętokrzyskie) i UKS „Wiertmet” Libusza.


Niestrudzony Stanisław Majorek wiedzę przekazuję najmłodszym adeptom

Młodzi „Szczypiorniści” gościli w internacie Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowych w Bieczu i ciężko trenowali w hali sportowej tegoż ośrodka. Zajęcia zaczynali rozruchem o godz. 7.10, w dalszej części dnia prowadzone były dwa treningi pod czujnym okiem pana Stanisława Majorka (kierownik wyszkolenia z ramienia ZPRP). Tradycyjnie, jak na wszystkich takich obozach uczestniczyli w obozowej lidze piłki ręcznej. Zwycięzcami tych rozgrywek były dziewczęta z UKS „Start” Pietrowice W., oraz chłopcy z UKS „Wiertmet” Libusza, które to zespoły otrzymały z rąk pani Burmistrz Biecza – Urszuli Niemiec pamiątkowe puchary.


Burmistrz Biecza Urszula Niemiec wręcza nagrody

Oprócz codziennych zajęć treningowych, zawodnicy zapewnione mieli liczne atrakcje, m.in. wycieczkę do Krynicy, zwiedzanie kasztelu i skansenu w Szymbarku. Był też wyjazd na krytą pływalnie w Gorlicach, dyskoteki, itp. Kierownictwo obozu zapewniło też dzieciom atrakcyjny quiz z nagrodami, którego tematem była znajomość Biecza i okolic. Odbył się też turniej tenisa stołowego. Łącząc przyjemne z pożytecznym, młodzi adepci „handballu” nabyli szereg nowych cennych umiejętności, podnieśli poziom sprawności oraz mile spędzili czas.

           
Dobre warunki bytowe i wspaniała kuchnia sprawiły, iż uczestnicy z żalem rozstawali się z gościnnym Bieczem i obiecywali sobie spotkać się tu w przyszłym roku.


Czas spędzony w Bieczu był niezapomniany 


Impreza bardzo dobrze została oceniona przez wizytującego je przedstawiciela Związku Piłki Ręcznej w Polsce pana Daniela Lewandowskiego, co było zasługą prowadzących akcję Kierownika wyszkolenia pana Stanisława Majorka i Kierownika obozu pana Ryszarda Burdę.


Obóz doszedł do skutku dzięki wsparciu i zaangażowaniu Burmistrz Biecza pani Urszuli Niemiec, Starosty Gorlickiego pana Mirosława Wędrychowicza, Dyrektora ZSP w Libuszy i Dyrektora PZPO w Bieczu pani Joanny Kozłowskiej.


Trenerzy też nie wyjechali z pustymi rękami


Udział zawodników UKS „Wiertmet” Libusza był możliwy dzięki wsparciu pana Romana Stygara – Prezesa Firmy „Wiertmet” w Libuszy oraz dotacji Gminy Biecz. Wodę dla uczestników obozu dostarczył producent wody. mineralnej „Wysowianka” z Wysowej Zdrój.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest