2 sierpnia 2011

Krystalizuje się kadra juniorek mł.

Podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Ciechanowie. obserwowaliśmy dużo ciekawych zawodniczek. Uważam jednak, ze selekcja jest spóźniona o pół roku – mówi Harald Tłuczykont trener główny kadry narodowej juniorek młodszych (K-1996), która będzie realizowała przygotowania do startu w Mistrzostwach Europy organizowanych w Polsce w 2013 roku.  

Finały OOM wygrała ekipa z Wielkopolski /Fot. eciechanow.pl
Trener koordynator projektu Adam Pecold zaobserwował, że piłkarki, które wcześniej zwróciły na siebie uwagę, potwierdziły zadatki na przyszłe kadrowiczki. Wcześniejszych obserwacji dokonano m.in. w czasie finału Pucharu Polski Młodziczek, który był rozgrywany w Mrzeżynie i Dźwirzynie oraz czterech półfinałach OOM. Pierwszym poważnym testem przyszłej kadry juniorek młodszych będzie zgrupowanie w Gdańsku (10-20 sierpnia). Zaproszono na nie 89 zawodniczek, z czego 32 wyselekcjonowano z finałów OOM.

– Ciechanów bardzo dobrze spisał się jako organizator – podkreślił  Pecold. – Reprezentacje z Wielkopolski i Mazowsza potwierdziły swój poziom z półfinałów. Poniżej możliwości zaprezentowała się drużyna z województwa Zachodniopomorskiego. Niestety drużyna z Warszawy odmówiła przyjazdu na obóz do Gdańska.

Ze swej strony trener Tłuczykont zaznaczył, że nikogo na kolanach nie będzie prosił o uczestnictwo na zgrupowaniach kadry. – Zanotowaliśmy dużo nazwisk ciekawych dziewczyn. Jednak tylko jedna z nich rzucała z drugiej linii. Niestety selekcja rozpoczęła się pół roku za późno – dodał

Przyszła kadra, szykowana na ME U17 2013, będzie liczyła 20-22 zawodniczki. Zdaniem szkoleniowca poznamy ją najwcześniej na początku przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Początki kadry juniorek mł.

Zgrupowanie centralne juniorek młodszych

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest