14 lipca 2011

Pozytywne sportowe emocje

Działająca przy KU AZS Politechnika Koszalińska Akademia Sportu „Radosny Sportowiec”, choć istnieje dopiero od niespełna roku, ma już za sobą  pierwsze poważne przetarcie na międzynarodowej arenie sportowej. Najmłodsi koszalińscy sportowcy (dzieci w wieku 4-6 lat) w dniach 10-14 czerwca zwiedzili ojczyznę europejskiego szczypiorniaka – Danię.

Dzieci od września uczą się pod okiem Dariusza Dworaczyka podstawowych zachowań na boisku – począwszy od ćwiczeń sportowych do kibicowania podczas meczów rozgrywanych w hali ZOZ Gwardia przez Politechnikę Koszalińską w tzw. sektorze rodzinnym.


Mając takich kibiców łatwiej się gra

Zorganizowany wyjazd był nagrodą dla najmłodszych za ich zaangażowanie na zajęciach i doping na meczach macierzystego klubu. Stąd w programie nie mogło zabraknąć wizyty w Parku Rozrywki LEGOLAND w Billund. Po dniu pełnym wrażeń, zarówno dla dzieci jak ich rodziców, przyszedł jednak czas na prawdziwy egzamin umiejętności kibicowania.

12 czerwca w Randers odbywał się rewanżowy mecz  play off eliminacji Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet Dania- Polska. Po pierwszym przegranym spotkaniu w Elblągu nie mogło zabraknąć tam najmłodszych sportowców oraz ich rodziców, wspierających nasze dziewczyny w boju o wyjazd na piłkarski mundial do Brazylii.

Hala sportowa wypełniona była 2350 kibicami, a w śród nich najgłośniej słyszalny przez  całe spotkanie był doping koszalińskiej grupy „Kto nie skacze ten jest z Danii”. Wymalowane twarze najmłodszych kibiców z Koszalina oraz tych troszkę starszych, ubranych w koszulki reprezentacji Polski oraz wyposażonych w biało-czerwone flagi dodało wielkiego kolorytu oprawie tego spotkania.


Rodzinne zdjęcie w hali w Randers

Spotkaliśmy się z wielkim zainteresowaniem miejscowych fanów, którzy bardzo sympatycznie podeszli do naszego, odmiennego od duńskiego stylu wspierania ukochanej drużyny.

Największym prezentem dla najmłodszych była możliwość uściśnięcia dłoni polskich reprezentantek oraz Kima Rasmussena po meczu oraz wspólne zdjęcia na, niestety dla naszego zespołu, przegranym duńskim parkiecie.

Mimo zdartych gardeł Akademia Sportu „Radosny Sportowiec” już planuje kolejne wyjazdy na  te bliższe jak i dalsze wojaże w poszukiwaniu pozytywnych sportowych emocji.  Z całą pewnością okazją do nich będą występy w Challenge Cup Politechniki Koszalińskiej w sezonie 2011/2012.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest