7 lipca 2011

Rewolucja w europejskich pucharach

Zgodnie z doniesieniami sprzed dwóch miesięcy Komitet Wykonawczy EHF zatwierdził, od sezonu 2012/13, połączenie rozgrywek mężczyzn – Pucharu EHF i Pucharu Zdobywców Pucharów. Nowa rywalizacja będzie nosiła nazwę o Puchar Europy.

W tym samym czasie Komisja Rozgrywek EHF wypracowała propozycję podziału miejsc dla wszystkich krajowych federacji, których drużyny klubowe biorą udział w europejskich rozgrywkach. Nowe zasady po raz pierwszy udostępniono pod koniec maja br. podczas Rady Zawodowej Piłki Ręcznej. Zostały zaakceptowane przez Komitet Wykonawczy EHF.

Jak to już zostało wspomniane od sezonu 2012/13 w męskich rozgrywkach będzie obowiązywała rywalizacja w trzech pucharach: Lidze Mistrzów, Pucharze Europy (połączenie Pucharu EHF i Pucharu Zdobywców Pucharów) oraz w Challenge Cup.  
Każdy klub marzy o grze w Lidze Mistrzów /Fot. Michał Stańczyk CyfraSport

Wprowadzenie rywalizacji w nowych rozgrywkach wymusiło na władzach EHF opracowanie nowego rankingu krajowych federacji. Posiłkowano się wynikami drużyn zanotowanymi w europejskich pucharach w sezonach 2008/09, 2009/10 i 2010/11. Polska utrzymała 16 miejsce. Gwarantuje to zgłoszenie czterech zespołów: w Lidze Mistrzów – 1, Pucharze Europy – 1 i Challenge Cup -2.

Informacje dotyczące rozgrywek zespołów kobiecych zostaną opublikowane w najbliższym czasie.

Ranking federacji  (kluby mężczyzn) na sezon 2012/13 – plik pdf

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest