5 lipca 2011

Turniej o Dziką Kartę w Kielcach!

Vive Targi Kielce zorganizuje turniej o Dziką Kartę Ligi Mistrzów – poinformowała Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF). Impreza odbędzie się 3 i 4 września w kieleckiej Hali Legionów.


Do minionego piątku kluby, których zespoły uczestniczą w turnieju o Dziką Kartę miały możliwość składania do EHF aplikacji o jego organizację. Każdy zainteresowany musiał spełnić szereg wymagań postawionych przez federację.


– Po godzinie piętnastej otrzymaliśmy pismo informujące o tym, ze turniej odbędzie się w Kielcach – mówi Paweł Papaj, manager marketingu w Klubie. – Federacja analizowała możliwość organizacji turnieju w różnych miejscach, ale z tego co otrzymaliśmy w piśmie wynika, że w całości tylko my zapewniliśmy spełnienie wszystkich warunków niezbędnych do organizacji turnieju. Pomocną dłoń wyciągnął w naszą stronę między innymi Polsat.


– Myślę, że EHF docenił również to jak organizacyjnie prezentowaliśmy się w minionych sezonach, jaka była oprawa meczów w Kielcach – mówi Marian Urban, wiceprezes Klubu. – Z naszą publicznością nasze szanse mocno rosną, ale turniej oczywiście trzeba jeszcze wygrać.


Układ gier półfinałowych:

Cuatro Rayas BM Valladolid (ESP) – KS Vive Targi Kielce (POL)

Rhein-Neckar Loewen (GER) -. Dunkerque HB Grand Littoral (FRA)


Zwycięzca turnieju o Dziką Kartą zagra w grupie B LM z Czechowskimi Niedźwiedziami, MKB Veszprem KC, BM Ciudad Real, Fuchse Berlin, Bjoerringbro-Silkeborg.

źródło: vivetargi.pl/ehf

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest