3 lipca 2011

Losowanie grup MŚ 2011 kobiet

Dania, która wyeliminowała Polskę, w grupie D XX Mistrzostw Świata 2011 kobiet zagra ze Szwecją, Chorwacją, Argentyną, Wybrzeżem Kości Słoniowej i Urugwajem. Impreza tej rangi po raz pierwszy odbędzie się w Ameryce Płd. Jej gospodarzem w dniach 2-18 grudnia będzie Brazylia.
Połowa z 24 drużyn, które zagrają w turnieju to zespoły z Europy. Mistrzowskiego tytułu, zdobytego dwa lata temu w Chinach, broni Rosja. 
Ceremonia losowania grup odbyła się 2 lipca w brazylijskim São Bernardo do Campo podczas ostatniego dnia mistrzostw Panamerykańskich. Stawkę finalistów MŚ uzupełniły Argentyna, Kuba i Urugwaj. Ten ostatni zespól, choć zajął 4. miejsce, awansował do MŚ, gdyż mistrz tej strefy – Brazylia będzie gospodarzem mistrzostw globu.  
24 finalistów MŚ podzielona na cztery grupy po sześć drużyn w każdej. Najlepsze cztery zespoły z każdej puli awansują do czołowej szesnastki  turnieju. Finał zaplanowano na 18 grudnia. Reszta stawki (miejsca 17-24)  zagra o Puchar Prezydenta.
Drużyna, która zdobędzie mistrzostwo świata awansuje do turnieju olimpijskiego w Londynie i zapewni sobie udział bez gry w finałach MŚ 2013 w Serbii. Zespoły z miejsc 2-7 wystąpią w kwalifikacjach olimpijskich (25-27 maja 2012r.). Drużyny sklasyfikowane na pozycjach 2-4 będą miały prawo zorganizować te turnieje.
Areny MŚ 2011:
 São Paulo: Geraldo José de Almeida (pojemność 11,000)
 São Bernardo do Campo: Adib Moyses Dib (7,000)
 Santos: Arena Santos (5,000)
 Barueri: Jose Correa (5,000)
PODZIAŁ NA GRUPY
Grupa A
 Norwegia (mistrz Europy)
 Czarnogóra
 Angola (mistrz Afryki)
 Niemcy
 Chiny
 Islandia
Grupa B
 Rosja (obrońca tytułu)
 Kazachstan (mistrz Azji)
 Holandia
 Korea Płd.
 Australia (mistrz Oceanii)
Grupa C
 Rumunia
 Francja
 Brazylia (mistrz Panameryki, gospodarz)
 Tunezja
 Kuba
 Japonia
Grupa D
 Szwecja
 Dania
 Chorwacja
 Argentyna
 Wybrzeże Kości Słoniowej
 Urugwaj

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest