2 lipca 2011

MEJ: Polska zajęła 15.miejsce

Polska pokonała w Zlinie Słowację 31:23 (17:8) i zajęła 15.miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorek. Za najlepszą naszą zawodniczkę meczu uznano Kingę Gutkowską.

Obie drużyny spotkały się już po raz czwarty w ciągu dwóch tygodni. Najpierw zmierzyły się dwukrotnie, tuż przed wyjazdem do Czech, w Szczyrku. Później Polki wygrały w drugiej fazie mistrzostw 24:21. Słowaczki ulegając biało-czerwonym w ostatnim występie imprezy zanotowały na koncie same porażki.
Podopieczne Edyty Majdzińskiej, uwzględniając poziom rywalek – najsłabszej drużyny turnieju,  wypadły poprawnie. Niestety nie ustrzegły się błędów, ale tym razem było ich znacznie mniej niż w poprzednich spotkaniach.
Polki po golu w 5 min. (3:2) Gutkowskiej objęły prowadzenie, którego nie oddały do końcowej syreny. Dobra gra w obronie blokiem znacznie ułatwiała grę w bramce Ewie Sielickiej (po przerwie zastąpiła ją Justyna Borkowska). Nasz zespół dzięki temu wyprowadził sporo kontr. Właśnie po takiej akcji Wioletta Staniczek podwyższyła wynik na 16:6.
W drugiej połowie Polki kontrolowały przebieg spotkania. Ich przewaga nigdy nie była mniejsza niż sześć trafień. Dobry występ zaliczyła Aleksandra Tomczyk, która podobnie jak Gutkowska, zdobyła siedem bramek.
wynik meczu o 15.miejsce:
Słowacja – Polska 23:31 (8:17)
POLSKA: Sielicka, Borkowska – Gutkowska 7, Stasiak 1, Janiszewska, Noga 1, Damaziak 2, Staniczek 4, Tomczyk 7, Fornalik 1, Kozimur 4, Kozłowska 2, Szary, Ważna, Szarawaga. 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest