28 czerwca 2011

„W Lidze Mistrzów nie ma łatwych rywali”

Trzecia drużyna niemieckiej Bundesligi Buxtehuder SV będzie rywalem Mistrzyń Polski KGHM Metraco Zagłębia Lubin w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. – Damy z siebie wszystko, na pewno nie zamierzymy składać broni – zapowiedziała trener mistrzyń Polski Bożena Karkut.

Zdaniem byłej znakomitej reprezentantki kraju, patrząc na drużyny, które znalazły się w koszykach przed losowaniem, widać było, że "nie ma tam słabych zespołów". – Nie trafiliśmy najgorzej. Na naszej drodze nie ma klubów ze Skandynawii czy Hiszpanii więc na pewno podejmiemy walkę – zaznaczyła.

Karkut dodała, że niemieckie zespoły kobiece nie prezentują tak wysokiego poziomu, jak tamtejsza liga męska. – W najbliższym czasie będziemy rozgryzać przeciwnika, ale już można powiedzieć, że jest solidny, dobrze poustawiany i zorganizowany – wspomniała. W 2010 r. zawodniczki Buxtehuder SV zwyciężyły w rozgrywkach Challenge Cup. Po sukcesie w pierwszym meczu 40:28, wygrały także u siebie w rewanżu z innym niemieckim klubem Frisch Auf Goeppingen 28:26, który w półfinale wyeliminował Vistal Łączpol Gdynia.

Zagłębie przygotowania do sezonu rozpocznie prawdopodobnie w połowie lipca. W planach drużyna ma m.in. udział w kilku turniejach. Trenerka zaznaczyła, że priorytetem w najbliższym sezonie będzie walka w obronie mistrzowskiego tytułu. – Występy w europejskich pucharach traktujemy jako przygodę, chęć poznania innych drużyn i podjęcia z nimi rywalizacji oraz prestiż – dodała Karkut.

Jeśli jej podopieczne pokonają Buxtehuder SV, w decydującym spotkaniu prawdopodobnie zagrają z DVSC Debreczyn. Węgierki muszą poczekać na rozstrzygnięcie rywalizacji w pierwszej rundzie, od której bój o Ligę Mistrzów zaczynają najsłabsze kluby. Druga, ostatnia runda eliminacji ma formułę Final 4. Cztery drużyny rozgrywają półfinały, a następnie mecz o trzecie miejsce oraz pierwsze. Do LM awansuje tylko triumfator, pozostałe zespoły czeka rywalizacja w Pucharze Zdobywców Pucharów. Jeżeli „Miedziowym”, Polki trafią do grupy D, gdzie czekają na nie zespoły C.S. Oltchim Rm. Valcea, Itxako Reyno De Navarra oraz Dinamo Wołgograd.

Źródło: PAP/inf.własna

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest