28 czerwca 2011

Orlen Wisła zagra w grupie C

Mistrz Polski Orlen Wisła Płock zagra w grupie C elitarnej Velux EHF Ligi Mistrzów. Los skojarzył ekipę „Nafciarzy” z HSV Hamburg,  RK Cimos Koper, HCM Konstanta, HC Sankt Petersburg oraz zwycięzcą turnieju kwalifikacyjnego numer 3. Potencjalnych rywali poznało także Vive Targi Kielce. Jeżeli wicemistrzowie Polski zwyciężą w turnieju o „dziką kartę” trafią do bardzo mocnej grupy B.

Wydaje się więc, że więcej szczęścia mieli podopieczni Larsa Walthera. Jedynie Mistrzowie Niemiec wydają się być poza zasięgiem Polaków, choć w sezonie 2009/2010 Champions League zawodnikom Vive udało się przecież wywieźć z Hamburga dwa punkty. Tak więc Płocczanie nie stoją na zupełnie straconej pozycji. Pozostałe ekipy z którymi przyjdzie im się zmierzyć to oczywiście doświadczone, prezentujące wysoki poziom zespoły, ale Orlen Wisła z pewnością dysponuje odpowiednim potencjałem aby walczyć z nimi o awans do dalszej fazy rozgrywek.

Los nie był już tak łaskawy dla Kielczan, którzy aby w ogóle móc myśleć o fazie grupowej LM muszą wpierw wygrać  turniej o tzw. „dziką kartę” z udziałem m.in. Rhein-Neckar Loewen. Jeżeli tego dokonają, trafią do grupy B, gdzie czekają już  Czechowskie Niedźwiedzie MKB Veszprem, Ciudad Real, Fuchse Berlin oraz Bjoerringbro-Silkeborg.  

Pierwsze mecze grupowe obędą się na przełomie września i października 2011 roku. Do kolejnej fazy awansują po cztery najlepsze zespoły z każdej grupy. Zwycięzcę tych elitarnych rozgrywek poznamy pod koniec maja, kiedy po raz trzeci z rzędu w Kolonii rozegrany zostanie turniej Final4.

Grupa A:

– FC Barcelona Borges

– Croatia Osiguranje Zagrzeb

– Kadetten Schaffhausen

– Chambery Savoie HB

– Bośnia Sarajewo

– Zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego nr 2

Grupa B:

– Czechowskie Niedźwiedzie

– MKB Veszprem KC

– BM Ciudad Real

– Fuchse Berlin

– Bjoerringbro-Silkeborg

– Zwycięzca turnieju o dziką kartę (ew. Vive Targi Kielce)

Grupa C:

– HSV Hamburg

– RK Cimos Koper

– HCM Konstanta

– Sankt Petersburg

– Orlen Wisła Płock

– Zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego nr 3

Grupa D:

– Montpellier Agglomeration HB

– AG Kopenhaga

– THW Kiel

– Reale Ademar Leon

– Pick Seged

– Zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego nr 1

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest