15 czerwca 2011

Duńczycy zadowoleni z losowania

Duńskie media są bardzo zadowolone z losowania grup mistrzostw Europy w piłce ręcznej, które odbędą sie w Serbii w dniach 15-29 stycznia. Duńczycy trafili na Serbię, Polskę i Słowację określane jako słabsze drużyny turnieju.

Trener Ulrik Wilbek /Fot. Marek Biczyk

– Fantastyczne losowanie, w którym uniknęliśmy spotkania z najsilniejszymi rywalami – skomentował dziennik "Jyllands Posten". – Na całe szczęście nie trafiliśmy na Chorwację ani Francję i uniknęliśmy nawet Islandii i Hiszpanii. Ten bardzo dobry rezultat losowania musi zadowolić trenera Ulrika Wilbeka. Lepiej być nie mogło, w następnej rundzie też nie będzie tak strasznie, gdyż trafimy na Szwecję, Czechy i Niemcy, a Francję która wygrała z nami w finale mistrzostw świata, spotkamy najwcześniej w półfinale – podkreśliła gazeta.

– Losowanie odbywało się według wymarzonego scenariusza i każda następna kulka wywoływała naszą coraz większą radość. Wilbek może się cieszyć z takiego losowania – podkreślił dziennik "Ekstrabladet". Szkoleniowiec Duńczyków spodziewając się trudnych przeciwników zapowiedział jeszcze przed losowaniem, że na ME wyśle drużynę rezerwową, ponieważ jego priorytetem są igrzyska olimpijskie w Londynie.

– W styczniu będziemy mieli ME, w kwietniu turniej kwalifikacyjny do olimpiady, a później samą olimpiadę. Trudno jest uzyskać szczyt formy aż trzy razy w tak krótkim czasie i dlatego głównym celem będzie Londyn" – powiedział duński trener. Jak na razie Wilbek nie skomentował wyników losowania, ponieważ znajduje się z drużyną w drodze do Brazylii, gdzie rozegra z gospodarzami trzy oficjalne mecze.

Źródło: PAP

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest