15 czerwca 2011

Euro 2012: Biało-czerwoni poznali rywali

W belgradzkim Centrum Belexpo odbyło się losowanie grup turnieju finałowego ME 2012. Reprezentacja Polski trafiła do grupy A, która swoje mecze rozgrywać będzie w Belgradzie. Rywalami Biało-czerwonych w pierwszej fazie turnieju będą Dania, Serbia i Słowacja.

Co ciekawe z wszystkim trzema rywalami podopieczni trenera Bogdana Wenty zmierzyli się podczas ostatnich Mistrzostw Świata w Szwecji. Biało-czerwoni ograli gospodarzy Euro 2012 (27:26) oraz naszych południowych sąsiadów (35:33), ulegli natomiast aktualnym wicemistrzom globu Duńczykom (27:28).

Środową ceremonię losowania poprowadził Prezydent Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej Tor Lian oraz Sekretarz Generalny EHF Michael Wiederer. Asystowali im zawodnicy: Dragan Skrbic (Serbia/Hiszpania), Marko Vujin (Serbia), Uros Zorman (Słowenia), Igor Vori (Chorwacja) i Christoffer Rambo (Norwegia). Polska reprezentowana była przez Sekretarza Generalnego ZPRP Marka Góralczyka. – Bardzo dobrze znamy wszystkich rywali, to wymagające zespoły. Nawet Słowacja poczyniła ostatnio spore postępy. Z Danią na wielkich imprezach szło nam różnie, Serbów dwukrotnie pokonaliśmy, ale tym razem zobaczymy ich przecież w roli gospodarzy… Najłatwiejsza wydaje się grupa B, z którą ewentualnie krzyżujemy się po przejściu pierwszej rundy. Bardzo mocna wydaje się z kolei grupa C, w której zagrają medaliści ostatnich MŚ, Francja i Hiszpania, oraz Rosjanie i Węgrzy – komentuje na gorąco ten ostatni.

EHF Euro 2012 odbędzie się w Serbii, w dniach 15-29 stycznia.

Grupa A – Belgrad (Pionir Arena):

1. Polska

2. Dania

3. Serbia

4. Słowacja

Grupa B – Nisz (Sportski Centar Cair):

1. Niemcy

2. Szwecja

3. Czechy

4. Macedonia

Grupa C – Nowy Sad (SPC Vojvodina):

1. Francja

2. Węgry

3. Hiszpania

4. Rosja

Grupa D – Vrsac (Millennium Hall):

1. Chorwacja

2. Norwegia

3. Islandia

4. Słowenia

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest