7 czerwca 2011

Biało-czerwoni już w Zaporożu

Reprezentacja Polski seniorów dotarła już do Zaporoża, gdzie jutro zmierzy się z Ukrainą w meczu eliminacyjnym do finałów ME 2012. Podróż z Warszawy przebiegła bez większych kłopotów, choć połączenia lotnicze ze wschodnią Ukrainą do najprostszych nie należą. Na pokładzie samolotu zabrakło miejsca dla Adama Malchera, Tomasza Rosińskiego i Mateusza Jachlewskiego.

Polacy spodziewają się twardego meczu /Fot. Łukasz Grochala (AF Cyfrasport)

Wszyscy trzej wypadli z kadry z powodów zdrowotnych. Do dyspozycji Bogdana Wenty pozostało więc szesnastu zawodników, którzy zostaną wpisani do protokołu na mecz z naszymi wschodnimi sąsiadami. Na szczęście wszyscy pozostali są zdrowi, no może paru narzeka na drobne urazy, ale piłkarze ręczni to twardziele, więc nie ma się czym zamartwiać. Jutro na pewno będą gotowi do gry – informuje lekarz kadry dr Maciej Nowak.

Do Zaporoża Biało-czerwoni dotarli około godziny 16:00, akurat na ciepły posiłek. Następnie wszyscy dostali do dyspozycji trochę wolnego czasu na odpoczynek. Na godzinę 18:00 zaplanowano trening w hali Yunist, w której to rozegranie zostanie jutrzejsze spotkanie. Jeżeli Polacy będą mieli takie życzenie, rano w dniu meczu również będą mieli ten obiekt do swojej dyspozycji. – Jeszcze nie wiem czy na 100% z tego skorzystamy, ale raczej przeprowadzimy krótki rozruch – mówi Damian Wleklak.

– Czeka nas twardy mecz. Już podczas październikowej potyczki na warszawskim Torwarze Ukraińcy pokazali, że braki w umiejętnościach nadrabiają walecznością, twardą grą. Wtedy wysoko wygraliśmy (23:15), ale niech nikt nie myśli, że było to łatwe zwycięstwo. Tak jak my ich, oni też znają nasze słabsze strony i trzeba będzie wylać dużo potu, żeby wyjechać stąd z kompletem punktów – stwierdza Bartosz Jurecki.

Początek środowego meczu o godzinie 17:00 czasu polskiego, transmisja  w Polsacie Sport.

W październiku nasz zespół pokonał Ukraińców 23:15 /Fot. Łukasz Grochala (AF Cyfrasport)

Szesnastka wybrańców Bogdana Wenty na mecz z Ukrainą:

– Bartosz Jurecki,

– Michał Jurecki,

– Patryk Kuchczyński,

– Piotr Grabarczyk,

– Daniel Żółtak,

– Robert Orzechowski,

– Bartłomiej Tomczak,

– Piotr Wyszomirski,

– Piotr Chrapkowski,

– Mariusz Jurkiewicz,

– Grzegorz Tkaczyk,

– Sławomir Szmal,

– Marcin Lijewski,

– Krzysztof Lijewski,

– Tomasz Tłuczyński,

– Bartłomiej Jaszka.    

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest