2 czerwca 2011

Agrykola zdobyła Puchar ZPRP chłopców

W zakończonym w miniony weekend, w Pabianicach zawodach o Puchar ZPRP chłopców (rocznik 1998 i młodsi) triumfował zespół MKS Agrykola Warszawa. W finałach imprezy w sumie wystąpiło szesnaście drużyn. Z każdej wybrano najlepszego zawodnika.

 
Wśród najlepszej szesnastki turnieju finałowego znalazła się również drużyna Mistrzów Śląska – MOSiR Mysłowice, która ostatecznie uplasowała się na 13.miejscu. Oddajmy glos trener tego zespołu Annie Włosińskiej:


– Ważne, że zaistnieliśmy na mapie polskiej piłki ręcznej, że znowu gdzieś ktoś usłyszy, przeczyta, że w Mysłowicach też grają w piłkę ręczną na niezłym poziomie. Czego najbardziej nam żal? Tego, że w mieście nie ma pieniędzy na sport najmłodszych. Wystarczyło popatrzeć na stroje pozostałych piętnastu zespołów, ubranych w firmowe stroje począwszy od skarpetek, a na dresach kończąc. Stroje co prawda nie grają, ale … Kto trenował jakąkolwiek dyscyplinę sportu, wie o co chodzi. Doświadczenie zdobywa się poprzez grę nie tylko w lidze, ale również na turniejach, na które nas po prostu nie stać. Trudno ciągle wyciągać rękę po pieniądze do rodziców, oni i tak dużo dla nas robią. Urząd miasta dołożył nam do transportu, za co dziękujemy.


Od września zaczniemy nowy rozdział historii naszego zespołu. Potrzebne są nam stroje, własne, nie po starszych kolegach (bardzo dobrze, że ich mamy i możemy skorzystać), dresy, nowe piłki. Większość zawodników będzie kontynuować naukę w Gimnazjum nr 1 w klasie sportowej. Kopciuszek przed balem … czeka na dobrą wróżkę.

Wyniki:

o miejsca 15 – 16: MUKS Omega Mrągowo – UKS Iskra Bydgoszcz 20:21

o miejsca 13 – 14: SPR Pabiks Pabianice – MOSiR Mysłowice 28:38

o miejsca 11 – 12: UKS Conrad Gdańsk–MKS Pałac Młodzieży Tarnów 30:30(3:4)

o miejsca 9 – 10: MTS Kwidzyn – MKS Pałac Młodzieży Tarnów 22:30

o miejsca 7 – 8: UKS Trops Poddębice – UKS Nike Ciechanów 27:34

o miejsca 5 – 6: KS Unia Lublin – KS Vive Targi  Kielce 29:25

o miejsca 3 – 4: SKS Orlik Brzeg – WKS Śląsk Wrocław 25:21

o miejsca 1 – 2: SSRiR Start Konin MKS Agrykola Warszawa 19:22

Kolejność końcowa:

1.MKS Agrykola Warszawa

2.SSRiR Start Konin

3.SKS Orlik Brzeg

4.WKS Śląsk Wrocław

5.KS Unia Lublin

6.KS Vive Targi  Kielce

7.UKS Nike Ciechanów

8.UKS Trops Poddębice

9.MKS Kusy Szczecin

10.MTS Kwidzyn

11.MKS Pałac Młodzieży Tarnów

12.UKS Conrad Gdańsk

13.MOSiR Mysłowice

14.SPR Pabiks Pabianice

15.UKS Iskra Bydgoszcz

16.MUKS Omega Mrągowo

Najlepszy zawodnik w każdej drużynie:

1. MKS Agrykola Warszawa        – Piotr Jarosiewicz

2. MKS Kusy  Szczecin               – Oskar Piskorzyński

3. MKS Pałac Młodzieży Tarnów – Krystian Mleczko

4. WKS Śląsk Wrocław               – Michał Ostrejko

5. MUKS Omega Mrągowo          – Konrad Krukowski                  

6. MOSiR Mysłowice                   – Jakub Kopeć

7. KS Unia Lublin                       – Maciej Zarzycki                     
8.
UKS Nike Ciechanów              – Patryk Kowalski
9.
SSRiR Start Konin                  – Adrian Grzelak                      

10. SKS Orlik Brzeg                   – Arkadiusz Stopka

11. UKS Trops Poddębice            – Aleksander Malczuk                           

12. MTS Kwidzyn                       – Marcel Bonczkowski
13. SPR Pabiks Pabianice            – Bartek Klamżyński                            

14. UKS Iskra Bydgoszcz            – Kamil Kisiel

15. UKS Conrad Gdańsk            – Maciej Ćwik                           

16 KS Vive Targi  Kielce              – Filip Grdeń

SZCZYPIORNIAKOWE WIEŚCI czyli „Kopciuszek na salonach”, a więc Puchar ZPRP Chłopców widziany oczami młodych adeptów szczypiorniaka z MOSiR Mysłowice.

    W dniach 26 – 29 maja Pabianice były areną zmagań najmłodszych adeptów piłki ręcznej, czyli chłopców rocznika 1998 (oraz młodszych), którzy rywalizowali o Puchar Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Wśród najlepszej szesnastki turnieju finałowego znalazła się również drużyna Mistrzów Śląska – MOSiR Mysłowice. Losowanie nie było dla nas zbyt łaskawe, trafiliśmy do najmocniejszej chyba grupy. Śląsk Wrocław, Kusy Szczecin czy Nike Ciechanów to zespoły znane w naszym kraju nie od dziś. 

    Do pierwszego meczu z zespołem z Wrocławia chłopcy wyszli lekko usztywnieni i ulegli rywalom 15 : 24 (6 : 11). Gdyby wykorzystali trzy rzuty karne w pierwszej połowie, kto wie, jak potoczyło by się to spotkanie. Drugi mecz w pierwszej połowie był bardzo wyrównany – 10 : 11. Kolejne nie wykorzystane rzuty karne zdeprymowały jednak zawodników i znowu trzeba było uznać wyższość rywali, tym razem 15 : 23. Ostatni mecz grupowy to kolejna porażka, festiwal niecelnych rzutów i fatalna obrona. Wynik 15 : 28 (7 : 14) dla Ciechanowa. Po tym spotkaniu wiadomo już było, że pozostała nam gra o miejsca 13 – 16. 

    Nadszedł czas, żeby pokazać, że nasz zespół też potrafi grać i wygrywać. Pierwszym przeciwnikiem w tej fazie turnieju była drużyna MUKS Omega z Mrągowa, którą pokonaliśmy różnicą 15 bramek 28 : 13 (15 : 5). W ostatnim meczu przyszło nam zagrać z gospodarzami, czyli zespołem Pabiks Pabianice i również tym razem wykorzystaliśmy szansę, wygrywając 38 : 28 (20 : 13) i zajmując w Pucharze ZPRP 13-te miejsce. Skład zespołu: bramkarze Adrian Lubowiecki, Wojtek Sarna, Konrad Dereń, pozostali zawodnicy: Paweł Andrzejczak, Kuba Kopeć,  Janek Markowski, Krzysiek Ślązak, Radek Kontowicz, Wiktor Bułka, Mikołaj Laskowski, Bartek Krzykawski, Michał Wójcik, Wojtek Kozłowski i Dominik Pagacz. Ze względu na chorobę nie pojechał Michał Luks, najmłodszy zawodnik. Najwięcej bramek dla naszych barw zdobyli: Paweł i Kuba – po 30, Janek i Krzysiek – po 13, Mikołaj – 12. najlepszym zawodnikiem zespołu uznany został Kuba Kopeć.

    Czy mogło być lepiej? Gdyby inne zespoły, lepsza skuteczność itd. … Ważne, że zaistnieliśmy na mapie polskiej piłki ręcznej, że znowu gdzieś ktoś usłyszy, przeczyta, że w Mysłowicach też grają w piłkę ręczną na niezłym poziomie. Czego najbardziej nam żal? Tego, że w mieście nie ma pieniędzy na sport najmłodszych. Wystarczyło popatrzeć na stroje pozostałych piętnastu zespołów, ubranych w firmowe stroje począwszy od skarpetek, a na dresach kończąc. Stroje co prawda nie grają, ale … Kto trenował jakąkolwiek dyscyplinę sportu, wie o co chodzi. Doświadczenie zdobywa się poprzez grę nie tylko w lidze, ale również na turniejach, na które nas po prostu nie stać. Trudno ciągle wyciągać rękę po pieniądze do rodziców, oni i tak dużo dla nas robią. Urząd miasta dołożył nam do transportu, za co dziękujemy.

    Od września zaczniemy nowy rozdział historii naszego zespołu. Potrzebne są nam stroje, własne, nie po starszych kolegach (bardzo dobrze, że ich mamy i możemy skorzystać), dresy, nowe piłki. Większość zawodników będzie kontynuować naukę w Gimnazjum nr 1 w klasie sportowej.

Kopciuszek przed balem … czeka na dobrą wróżkę.

Anna Włosińska

Trener sekcji piłki ręcznej MOSiR Mysłowice

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest