1 czerwca 2011

Przedszkolaki w swoim żywiole!

Kolejne z poznańskich przedszkoli odwiedziło halę przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu, gdzie zawodniczki AZS AWF Poznań trenują i rozgrywają swoje mecze . Tym razem z zaproszenia skorzystały dzieci z Przedszkola nr 75. Było to ostanie spotkanie z najmłodszymi w ramach drugiej edycji akcji. Pamiątkowe medale, piłki oraz dyplomy wręczyli najmłodszym Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki oraz Sekretarz Generalny ZPRP Marek Góralczyk. Przypomnijmy, że sponsorem głównym akcji jest firma PGNiG, jednym z jej patronów jest zaś ZPRP.

– Pierwsza edycja "Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka" zorganizowana była w październiku 2010 roku i przyjęta została z ogromnym entuzjazmem. Grzechem byłoby więc zaprzepaścić taki zapał najmłodszych do aktywności fizycznej i nie zaznajomić ich z czymś, co może być dla nich interesujące i atrakcyjne. Może uda się zrobić konkurencję piłce nożnej i za kilka lat te dzieciaki na podwórkach będą chciały nie tylko kopać, ale i rzucać piłką – mówi ze śmiechem Karolina Peda, menadżer zespołu AZS AWF Poznań.

Podobnie jak za pierwszym razem, także teraz akcja zakończyła się sukcesem. W zabawach z piłką ręczną łącznie wzięło udział ponad 300 dzieci. Mamy szczerą nadzieję, że dla wielu z nich ten pierwszy w życiu kontakt ze szczypiorniakiem, będzie początkiem pięknej przygody!

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest