16 maja 2011

Bracia Jureccy znowu w Kościanie

5. czerwca 2011 roku już po raz trzeci odbędzie „Turniej o Puchar Braci Jureckich”. Imprezę przeznaczoną dla chłopców urodzonych z rocznika 1998 i młodszych zorganizują Burmistrz Miasta Kościana oraz Starosta Kościański przy współudziale działaczy MKS Tęcza Kościan.

Głównym zadaniem turnieju jest popularyzacja piłki ręcznej wśród dzieci szkół podstawowych oraz spotkanie z naszymi olimpijczykami z Pekinu, braćmi Michałem i Bartoszem Jureckimi, w ich rodzinnym mieście.

Z zaproszenia  organizatorów skorzystały następujące kluby: KPR Wolsztyniak Wolsztyn, KPR Nielba Wągrowiec, UKS Orlik Świebodzin, MKS Arot Astromal Leszno, Zespół Szkół Jerka i MKS Tęcza Kościan.

Mecze, których areną będzie hala sportowa ZS nr 4 w Kościanie,  rozgrywane będą według zasad Związku Piłki Ręcznej w Polsce, czas gry 2x 12 minut, miejsce.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymują pamiątkową koszulkę z nadrukiem „13-Bartosz Jurecki” lub „15-Michał Jurecki” oraz posiłek, słodycze i napoje. Puchar ufundowany przez Bartosza i Michała otrzyma zwycięska drużyna, Puchary Starosty i Burmistrza zostały przeznaczone odpowiednio dla drużyn które zajmą 2 i 3 miejsce. Nagrody rzeczowe dostaną najlepsi w każdej drużynie oraz najlepsi strzelec i bramkarz turnieju. Nagrodę otrzyma również najmłodszy zawodnik turnieju.


Ofiarodawcą nagród jest także ZPRP, który przygotował oryginalne koszulki braci Jureckich oraz inne gadżety.


Od początku maja br. trwa w kościańskich szkołach podstawowych konkurs plastyczny o tematyce sportowej. Zakończenie konkursu, ogłoszenie jego wyników i wręczenie nagród zaplanowano bezpośrednio przed finałowym meczem o Puchar.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest