5 maja 2011

Kielczanie dwa kroki bliżej finału

Już tylko jednego zwycięstwa brakuje zawodnikom Vive Targi Kielce do awansu do wielkiego finału play-off PGNiG Superligi. Za nami dwa spotkania w Kielcach, w obu podopieczni Bogdana Wenty pewnie pokonali BRW Stal Mielec. Półfinałowy mecz numer trzy już w najbliższą sobotę w Mielcu.

Przypomnijmy, iż jeszcze w poniedziałek mielczanie rozgrywali powtórzony mecz ćwierćfinałowy przeciw Warmii Olsztyn, a już we wtorek środę przyszło im się zmierzyć z Mistrzami Polski. – Wczoraj graliśmy mecz życia, po 24 godzinach musieliśmy rozegrać spotkanie z bardzo renomowanym i silnym przeciwnikiem. Podjęliśmy walkę do 47. minuty, potem coś się zacięło i może trochę brak sił spowodował, że nie wszystko nam wychodziło. Dziękuję za zaangażowanie swoim zawodnikom, gratuluję Vive Targom zwycięstwa – mówił po pierwszym meczu szkoleniowiec drużyny beniaminka PGNiG Superligi Ryszard Skutnik.

W podobnym tonie wypowiadał się dzień później. – Graliśmy dzisiaj trzeci mecz z rzędu i można było się spodziewać takiego przebiegu spotkania. Nogi już nie niosły moich zawodników, do tego doszły błędy i brak skuteczności, które z takim przeciwnikiem kosztowały nas wysoką porażkę. Do zobaczenia w sobotę w Mielcu. My mamy inne cele, ale i tak myślę, że dobrze zagraliśmy… – podsumował środowe starcie obu zespołów.

Trener Vive zgodził się z przedmówcą. – Wszystko zostało powiedziane. Od kilku lat często gramy z Mielcem mecze towarzyskie podczas przygotowań do sezonu. Widać, że w tych spotkaniach nie ma złośliwości, jest czysta gra. W sobotę będzie trudniejszy mecz, gorąca publiczność i trudny mielecki teren. Myślę że będą to ciekawe zawody. Stal była i jest na pewno zaskoczeniem tych rozgrywek. Mają szansę w walce o medal. Gratuluję moim chłopakom zwycięstwa.

Vive Targi Kielce – BRW Stal Mielec 40:29 (19:13)

Vive: Cleverly, Kotliński – Jurasik 6, Jurecki 5, Kuchczyński 5, Nat 5, Knudsen 4, Rosiński 4, Zorman 4, Dzomba 3, Jachlewski 2, Stojković 2, Gliński, Grabarczyk, Zaremba.

Stal: Wolański, Lipka – Sobut 7, Albin 6, Szpera 6, Wilk 4, Kubisztal 3, Babicz 1, Basiak 1, Gawęcki, Janyst, Krzysztofik, Najuch.

Vive Targi Kielce – BRW Stal Mielec 46:26 (22:12)

Vive: Cleverly, Kotliński – Stojković 8, Gliński 5, Nat 5, Dzomba 4, Jurasik 4, Kuchczyński 4, Zorman 4, Jurecki 3, Zaremba 3, Żółtak 3, Podiadło 2, Rosiński 1, Jachlewski, Knudsen, Grabarczyk.

Stal: Wolański, Lipka – Sobut 6, Albin 5, Babicz 4, Szpera 2, Basiak 1, Gawęcki 1, Janyst 1, Kubisztal 1, Chodara, Krzysztofik, Wajuch, Wilk.

Stan rywalizacji: 2-0

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest