4 maja 2011

Za nami inauguracja sezonu 'plażówki’

Zawodnicy Damy Radę Inowrocław zwyciężyli w turnieju inaugurującym sezon plażowej piłki ręcznej, który rozgrywany był w Wolsztynie. W finale wicemistrzowie Polski pokonali 2:0 BHT GRU Juko Poznań. Wśród Pań zwyciężyła drużyna aktualnych mistrzyń Polski – AZS AWF Wrocław, druga lokata dla Reflex Pyrki AZS AWF Poznań.

/Fot. Beata Łukasiewicz

Damy Radę trafili do grupy B, gdzie w pierwszym meczu zmierzyli się z ekipą SMS Rondel Team Legnica, wygrywając ten pojedynek 2:1. W kolejnym pojedynku inowrocławianie wygrali również 2:1 z Ekipą z Materaca. W ostatnim pojedynku grupowym zawodnicy z Kujaw pewnie zwyciężyli 2:0 młody zespół Wolsztyniaka Wolsztyn.

W półfinale aktualnym wicemistrzom Polski przyszło się zmierzyć z ekipą Gwardii Koszalin. Po jednostronnym meczu Damy Radę pokonali 2:0 i awansowali do finału, gdzie już na nich czekała ekipa z Poznania.

Finał rozpoczął się dość nieszczęśliwie dla inowrocławian. Kontuzji prawej stopy doznał Mariusz Łukasiewicz i do końca meczu już się nie pojawił na placu gry. Bardzo udanie zastąpił go Marcin Szych, który w całym spotkaniu zdobył kilka bardzo ładnych bramek. Pierwsza część spotkania to skuteczna gra zarówno w ataku jak i obronie, co dało bezapelacyjne zwycięstwo.

Drugi set finałowego pojedynku się wyrównał. Zawodnicy z Poznania w końcówce popełnili kilka błędów co skrzętnie wykorzystali Inowrocławianie i odnieśli pierwsze turniejowe zwycięstwo w sezonie 2011.Zawodnikom z Poznania na pocieszenie pozostała satysfakcja, że ich piłkarz reczny – Tomasz Draszkiewicz otrzymał tytuł MVP turnieju.

Zwycięska ekipa: Arkadiusz Fajok, Andrzej Grabowski, Mariusz Łukasiewicz, Jarosław Knopik, Bartosz Makowski, Marcin Szych, Łukasz Wiśniewski oraz fizjoterapeuta Grzegorz Kolczyński.

Wyniki turnieju w Wolsztynie (mężczyźni):

1. BHT Damy Radę Inowrocław

2. BHT GRU JUKO Poznań

3. SMS Rondel Team Legnica

4. Gwardia Koszalin

5. GWP Handball Wolsztyn

6. Ekipa z Materaca

7. Wolsztyniak Wolsztyn

8. UWM Szczypiorniak Olsztyn

/Fot. Beata Łukasiewicz

Wśród Pań zwyciężyła drużyna aktualnych mistrzyń Polski – AZS AWF Wrocław. Drugą lokatę zajęła ekipa Reflex Pyrki AZS AWF Poznań. Najlepszą bramkarką turnieju wybrana została Ewa Wozińska z Pyrek.

– Turniej możemy uznać za dość udany. Wprawdzie nie udało się pokonać zespołu z Wrocławia, ale myślę, że mecz był zacięty i mógł podobać się kibicom. Potrzebujemy trochę czasu, żeby w nowym składzie, w jakim teraz gramy, lepiej rozumieć się na boisku. Wyraźnie widać, że poziom plażówki będzie w tym sezonie jeszcze wyższy, dlatego na każde zwycięstwo będzie trzeba mocno zapracować – przyznała Wozińska.

Klasyfikacja końcowa turnieju w Wolsztynie (kobiety):

1. AZS AWF Wrocław

2. Reflex Pyrki AZS AWF Poznań

3. Red Hot Czili Buk

4. Warszawa Skład

Źródło: Handball.pl

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest