2 maja 2011

Sześciu Polaków w Final4 Ligi Mistrzów!

W niemieckiej Kolonii rozlosowano pary półfinałowe turnieju Final4 EHF Velux Ligi Mistrzów. Nie dojdzie w nich do starć drużyn z tego samego kraju., albowiem los skojarzył dwie pary hiszpańsko-niemieckie. W imprezie, po raz pierwszy w historii, ma szansę wystąpić aż sześciu Polaków. Dodatkowo Frisch Auf Goeppingen Adam Weinera zagra w finale Pucharu EHF!

/Fot. Łukasz Grochala (AF Cyfrasport)

Taki układ gier półfinałowych jeszcze bardziej dodaje smaczku całej rywalizacji. Od wielu lat toczy się między kibicami spór, które zespoły dominują w europejskich pucharach. Lider Bundesligi HSV Hamburg Krzysztofa i Marcina Lijewskich zmierzy się z BM Ciudad Real Mariusza Jurkiewicza. Z kolei Rhein-Neckar Loewen, gdzie grają Sławomir Szmal, Grzegorz Tkaczyk i Karol Bielecki, zagra w drugim półfinale z FC Barceloną Borges.

Turniej Final Four EHF Velux Ligi Mistrzów zostanie rozegrany w dniach 28-29 maja w Lanxess Arena w niemieckiej Kolonii. Cztery mecze obejrzy na żywo ponad 20 tysięcy kibiców. Tytułu nie obroni THW Kiel, który w ćwierćfinale przegrało dwukrotnie z FC Barceloną Borges.

Rozlosowano też układ gier w finałach pozostałych europejskich pucharów:

Challenge Cup:

Benfica Lizbona (POR) – RK Cimos Koper (SLO) 14/15 maja

RK Cimos Koper (SLO) – Benfica Lizbona (POR) 21/22 maja

Puchar Zdobywców Pucharów:

Tremblay en France (FRA) – VfL Gummersbach (GER) 14/15 maja

VfL Gummersbach (GER) – Tremblay en France (FRA) 21/22 maja

Puchar EHF:

Frisch Auf Goeppingen (GER) – TV Grosswallstadt (GER) 14/15 maja

TV Grosswallstadt (GER) – Frisch Auf Goeppingen (GER) 21/22 maja

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest