27 kwietnia 2011

El. Euro2012: Polki poznały rywakli

Rosja,  Czarnogóra i drugi zespół z preeliminacji. To rywale kobiecej reprezentacji Polski w kwalifikacjach Euro2012. Losowanie grup odbyło się w środę w holenderskim zamku Nienoord w Leek. Mecze zostaną rozegrane od 19 października 2011 r. do 3 czerwca 2012 r. Gospodarzem finałów w dniach 2-16 grudnia 2012 r. będzie Holandia.

Biało-czerwone ostatni zespół, z którym przyjdzie się im rywalizować poznają najpóźniej 5 czerwca 2011 r. W preeliminacyjnej grupie zmierzą się Wielka Brytania, Finlandia, Izrael i Grecja.

Polki z Rosją i Czarnogórą grały w eliminacjach Euro2010. W konfrontacji z tymi drużynami nie zdobyły nawet punktu. Wówczas na ich dorobek złożyło się jedyne zwycięstwo w ostatnim spotkaniu ze Słowacją. Było to pożegnalny występ z zespołem narodowym trenera Krzysztofa Przybylskiego.


Mistrzem ceremonii losowania był Michael Wiederer, sekretarz genarlny EHF oraz Jan Tuik przewodniczący Komisji Rozgrywek EHF 
  /Fot. EHF

Podział na grupy:

GRUPA 1
Niemcy
Węgry
Białoruś
Azerbejdżan

GRUPA 2
Rumunia
Serbia
Portugalia
zwycięzca preeliminacji

GRUPA 3
Rosja
Czarnogóra
Polska
drugi zespół preeliminacji

GRUPA 4
Francja
Macedonia
Turcja
Litwa

GRUPA 5
Szwecja
Austria
Słowenia
Czechy

GRUPA 6
Dania
Chorwacja
Słowacja
Włochy

GRUPA 7
Hiszpania
Ukraina
Islandia
Szwajcaria 
 

Po dwie najlepsze reprezentacje z każdej grupy eliminacyjnej uzyskają promocję do finałów ME 2012, gdzie już czekają na nie Norweżki i Holenderki. Trzy najlepsze reprezentacje EHF Euro2012 zakwalifikują się automatycznie do MŚ2013 w Serbii

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest