Strona główna | PGNiG Puchar Polski Mężczyzn | Kadra Japonii w płockim Handball Cup!

Kadra Japonii w płockim Handball Cup!

 

Wizyta przedstawiciela wciąż aktualnych mistrzów Niemiec – THW Kiel – w Płocku odbywa się w ramach projektu "Handball Friends in United Europe" i rozpoczyna ostatni etap przygotowań do prestiżowego turnieju piłki ręcznej o  roboczej nazwie Handball Cup, który odbędzie się w sierpniu w Orlen Arenie i rozpocznie obchody 50-lecia piłki ręcznej w Płocku. W imprezie organizowanej przez SPR Wisłę Płock, oprócz drużyny gospodarzy i THW Kiel, weźmie udział mistrz Słowenii Gorenje Velenje, a także … I-sza reprezentacja Japonii.

Przed Kamilem Syprzakiem i jego kolegami trudne zadanie /Fot. Łukasz Grochala (AF Cyfrasport)

Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski wraz z Sekcją Piłki Ręcznej Wisła Płock, w geście solidarności po ostatnich tragicznych wydarzeniach z mieszkańcami Japonii, zaprosili  reprezentację tego kraju do odwiedzenia Płocka. Warto wspomnieć, że władze japońskich federacji ze względu na skażenie radioaktywne musiały odwołać wszystkie zaplanowane turnieje, a zakontraktowani dotychczas rywale w obawie o swoje zdrowie zrywają umowy i rezygnują z wyjazdów  do Japonii. Wiedząc o tym Prezydent Miasta Płocka zaprosił Japończyków, aby umożliwić tej reprezentacji  grę w turnieju, który jak wiemy jest niezwykle ważnym elementem w przygotowaniach do występów na największych imprezach.

Turniej zaplanowany wcześniej na 5-7 sierpnia, odbędzie się ostatecznie 4-6 sierpnia. Zmiana terminu wynika z faktu organizacji w tym samym terminie Tour De Pologne oraz chęci przeprowadzenia transmisji ze spotkań Handball CUP przez Telewizję Polską.

– Cieszymy się, że ranga tego turnieju została doceniona i Telewizja Polska zdecydowała się, mimo wielu innych ważnych wydarzeń sportowych odbywających się niemal w tym samym czasie, pokazywać Płocki Handball CUP – stwierdził Andrzej Miszczyński. – Wspólnie z Prezydentem Płocka Panem Andrzejem Nowakowskim, chcemy poprzez to wydarzenie po raz kolejny pokazać nasze miasto, jako otwarte na współpracę międzynarodową a także będące doskonałym punktem w planie, coraz bardziej rozwijającej się w naszym, kraju turystyki weekendowej – zakończył prezes Wisły.

Trwają obecnie rozmowy z TVP odnośnie zarówno samej imprezy sportowej, ale i także imprez towarzyszących i ich obecności na antenie tego nadawcy.

Źródło: handball.pl