13 kwietnia 2011

Ciekawe zmiany w europ. rozgrywkach

Piątkowo-sobotnie posiedzenie Komitetu Wykonawczego EHF obfitowało w szereg interesujących decyzji. Najciekawsze z nich to zwiększenie do 16 limitu zawodników uprawnionych do gry w meczu od sezonu 2011/2012, we wszystkich rozgrywkach pod egidą EHF. Wydłużono też ME 2012 w Serbii, co da uczestniczącym w nich drużynom dwa dodatkowe dni odpoczynku w czasie turnieju. Potwierdzono też, że od sezonu 2012/2013 w miejsce Pucharu EHF i PZP powstaną ujednolicone europejskie rozgrywki.    

Utworzone one zostaną poprzez połączenie Pucharu EHF oraz Pucharu Zdobywców Pucharów. Wciąż trwają prace, które mają na celu stworzenie optymalnego systemu rozgrywek. Wiadomo jedynie, że kończyłyby się one turniejem Final Four. Taki finał, na wzór Ligi Mistrzów, byłby rozgrywany w czasie jednego weekendu w jednym z europejskich miast. Nie ustalono jeszcze, czy lokalizacja ta będzie co roku się zmieniać, czy też będzie stała (jak dotąd Final Four Champion League odbył się dwukrotnie, za każdym razem w niemieckiej Kolonii). O wstępnych planach utworzenia nowych rozgrywek po raz pierwszy usłyszeliśmy w styczniu tego roku, podczas Forum Club Handball w Kopenhadze, w którym to spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Mistrzów Polski – Vive Targi Kielce.

Z kolei dopuszczenie do meczu 16 zawodników pozwoli uniknąć wykreślania nazwisk z protokołu tuż przed spotkaniem.  Przepis ten w zasadzie już się sprawdził, obowiązuje on np. w eliminacjach do ME 2012. Co ciekawe serbski czempionat  został wydłużony o dwa dni i odbędzie się pomiędzy 15, a 29 stycznia 2012. Tym razem mecz otwarcia zostanie rozegrany w niedzielę, a zyska na tym potencjał marketingowy turnieju. Co naturalne w weekend wzbudzi on większe zainteresowanie mediów jak i samych kibiców oczywiście. Półfinały rozegrane zostaną w piątek, a sobota będzie dniem odpoczynku przed niedzielnym finałem i mecze o trzecią lokatę.

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest