Strona główna | Szkolenia | Przedszkolaki zapatrzone w Bartka Jaszkę

Przedszkolaki zapatrzone w Bartka Jaszkę

 

Bartłomiej Jaszka reprezentant Polski w piłce ręcznej poprowadził trening dla dzieci. Zajęcia odbyły się w ramach "AKADEMII PIŁKI RĘCZNEJ" OSTRÓW WIELKOPOLSKI , nad którą sportowiec objął patronat. Trening odbył się w czwartek 31 marca 2011 roku w Gimnazjum nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Materiał publikujemy po otrzymaniu zdjęć.


Pomysłodawcą utworzenia Akademii Piłki Ręcznej jest Tomasz Szych, prezes UKS „Akademii Piłkarskiej Ostrów Wielkopolski”. W klubie trenuje około 20 zawodników (9 przedszkolaków ) urodzonych w latach 2001-2005. Pierwsze zajęcia odbyły się 14 marca 2011 roku.  

– Pomysł stworzenia akademii jest wyśmienity. W prawdzie małe dzieci dopiero za kilka lat poznają prawdziwe arkana piłki ręcznej, ale pomysł zachęcania ich do tej dyscypliny sportu jest strzałem w dziesiątkę. Ponowienie Ostrów okazał się prekursorem w szczypiorniaku. Mam nadzieję, że za kilka lat z tych młodych chłopców wyrosną nasi następcy – powiedział Bartłomiej Jaszka. 

Treningowi z udziałem Bartłomieja Jaszki przyglądali się Jarosław Urbaniak Prezydent Miasta oraz Andrzej Baraniak Sekretarz Miasta.

– Piłka ręczna jest dyscypliną sportową, której tradycja w naszym mieście jest bardzo długa. Mamy pięciu reprezentantów Polski w piłce ręcznej, którzy godnie reprezentują nasz kraj na licznych imprezach sportowych – Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy! Stąd pomysł, aby otworzyć nasz klub. W profesjonalny sposób będzie szkolił najmłodsze dzieci, które w przyszłości będą następcami swoich idoli i będą rozsławiać nasze miasto na arenie międzynarodowej. Bardzo dziękuję Bartłomiejowi Jaszce, który zgodził się być twarzą naszego klubu i zachęci dużo dzieci do uprawiania swojej wymarzonej dyscypliny sportowej – mówi Tomasz Szych.

Na koniec treningu młodzi zawodnicy wręczyli Bartkowi Jaszcze w podziękowaniu za udział w treningu – koszulkę z logo "AKADEMII PIŁKI RĘCZNEJ" oraz piłkę ręczną z podpisami wszystkich zawodników trenujących w klubie. 

Zajęcia w Akademii odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki w godzinach 16.15– 17.15 w hali sportowej Gimnazjum nr 1 przy ulicy Wrocławskiej 51 Ostrów Wielkopolski.